|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Robert J. pozostanie w tymczasowym areszcie do marca przyszłego roku

Robert J. podejrzany o brutalne zabójstwo studentki z Krakowa przed 20 laty pozostanie w tymczasowym areszcie. Sąd apelacyjny w Krakowie uwzględnił wniosek prokuratury o przedłużenie aresztu do 26 marca. Sąd uznał, że choć sprawa ma charakter poszlakowy, to istnieje duże prawdopodobieństwo popełnienia zbrodni przez 53-letniego podejrzanego.

Posłuchaj materiału Marcina Friedricha

Fot. G. Krzywak (arch. RK)

Sąd uwzględnił wszystkie przesłanki, jakie w swym wniosku podnosił prokurator. Przede wszystkim chodzi o duże prawdopodobieństwo popełnienia czynu przez podejrzanego. Choć jak zaznaczył sąd, sprawa ma charakter poszlakowy, to jednak ich liczba i to że układają się w logiczny ciąg wskazuje, że rzeczywiście podejrzany może być sprawcą tej zbrodni. "Sprawa jest trudna, bo jest poszlakowa. Ale ilość tych poszlak wskazuje na prawdopodobieństwo, że podejrzany dopuścił się zbrodni" - mówił sędzia Tomasz Szymański. 

Sędzia zaznaczył jednak, że na etapie toczącego się śledztwa wystarczy prawdopodobieństwo popełnienia czynu, a nie pewność, bo tę sąd będzie musiał mieć dopiero na etapie wyrokowania w tej sprawie. Sąd zgodził się też z prokuraturą, że w tej sprawie istnieje obawa popełnienia kolejnej zbrodni przez podejrzanego.

Sama prokuratura nie ujawnia, na jakim etapie jest śledztwo. Reporterowi Radia Kraków udało się dowiedzieć, że w tej sprawie prokuratura będzie jeszcze prosiła o zagraniczną pomoc prawną. Chodzi o wyjaśnienie pobytu podejrzanego w Kanadzie.

4 października minie rok od chwili, gdy Robert J został zatrzymany. W listopadzie minie 20 lat od samej zbrodni. Według prokuratury Robert J. miał torturować i zabić Katarzynę Z. a jej ciało wrzucić do Wisły.

Robertowi J. grozi dożywocie - choć do procesu wciąż daleka droga. 

Polecamy: Wiemy, kim jest zatrzymany w sprawie zabójstwa Katarzyny Z.

 

 

 

(Marcin Friedrich/ew)

50%
50%