|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Remonty na najważniejszych arteriach Krakowa prowadzone są głównie nocami

Kiedy znikają kierowcy z ulic Bieńczyckiej, Nowohuckiej, Bohomolca... pojawiają się drogowcy. Podczas wakacyjnych remontów, nawierzchnia wymieniana jest na 50 ulicach w Krakowie. Te remonty nie powodują jednak utrudnień. W tym roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu większość prac wykonuje nocą. Tak, aby - jak zapewnia Magdalena Wasiak z ZIKiT-u - jak najmniej przeszkadzać kierowcom.

Posłuchaj rozmowy z Magdaleną Wasiak z ZIKiT-u

fot: ZIKiT

- Drogowcy przemieszczają się z jednego miejsca w drugie. Jesteśmy na ulicy Nowohuckiej. Tutaj prace są prowadzone od 20.00 od 6 rano. Prowadzenie takich prac - frezowania z ciężkim sprzętem, usuwanie starego asfaltu - byłoby w inny sposób niemożliwe. Mieszkańcy zgodzili się na to. Prace są prowadzone nocą. W ciągu dnia ruch odbywa się tutaj po wszystkich pasach - mówi Wasiak.

Pracom sprzyja też okres wakacyny. "Natężenie ruchu spadło o jakieś 30%. Wszystkie maszyny za dnia są też usunięte. W ciągu dnia pracujemy na poboczach, przy krawężnikach. Po zmroku ciężkie maszyny wyjeżdżają na drogę" - dodaje przedstawicielka ZIKiT-u.

Prace nie są prowadzone tylko na ulicy Nowohuckiej. Na alei Słowackiego także trwa remont nawierzchni. Tam jezdnia została podzielona na dwie części. Z jednej strony trwa frezowanie, ruch odbywa się drugą stroną. Po zakończeniu tych prac, będą prowadzone podobne czynności bliżej środka jezdni. "Prace są też prowadzone na ulicach Jancarza i Bohomolca. One też są prowadzone w nocy. Na alei Krasińskiego prace rozpoczeły się z jednodniowym opóźnieniem. Mówimy o odcinku między skrzyżowaniem z ulicą Zwierzyniecką a pierwszą przewiązką. Kierowcy muszą się tam liczyć z drobnymi utrudnieniami. Wyremontowana zostanie jednak zatoka autobusowa, chodnik i będzie nowa nawierzchnia"- mówi Magdalena Wasiak.

Od czwartku startuje też remont w okolicach ronda Młyńskiego. "Została wyremontowana już ulica Młyńska. Dalej będzie Lublańska, Starolublańska i przechodzimy w stronę ronda. Prace będą prowadzone również w porze nocnej. Przez rondo cały czas będzie możliwość przejazdu" - podkreśla przedstawicielka ZIKiT-u.

Niestety nie zawsze udaje się prace wykonywać tylko po zmroku. Ze względu na nocną ulewę w czwartek możliwe są utrudnienia na ulicy Nowohuckiej. Drogowcy - przez opady deszczu - późno zaczęli kłaść asfalt i nie zdążył on do rana wyschnąć. 

Koszt wszystkich wakacyjnych remontów dróg w Krakowie to 25 milionów złotych.

 

 

 

(Tomasz Bździkot/ko)

100%
0%