Jaka będzie Nowa Huta jeśli przestanie działać ArcelorMittal? Posłuchaj rozmowy z Adamem Gliksmanem, wiceprzewodniczącym małopolskiej Solidarności

Przed siedzibą wojewody na Basztowej zgromadziło się około 500 osób. To nie tylko pracownicy krakowskiego kombinatu. Do Krakowa autobusami przyjechali także pracownicy śląskich kopalni, którzy obawiają się, że wygaszenie wielkiego pieca może wpłynąć na zmniejszenie wydobycia i sprzedaży węgla, przekładając się tym samym na ich sytuację.

Zgromadzeni mieli ze sobą, gwizdki, syreny, transparenty i związkowe flagi. Zapowiadali, że jeśli protesty nie poskutkują, to zaostrzą swoje działania.

Przewodniczący związków spotkali się z wojewodą Piotrem Ćwikiem i przekazali mu przygotowaną petycję.

Nad bezpieczeństwem i spokojnym przebiegiem manifestacji czuwało kilkuset policjantów, którzy obstawiali nie tylko wejście do urzędu wojewódzkiego, ale także wszystkie okoliczne ulice. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej musieli liczyć się z utrudnionym przejazdem przez centrum miasta.

 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Joanna Orszulak/ko)