|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Przebudowa trasy do Bronowic prawie na finiszu

Na ul. Królewskiej na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Zakończył się odbiór techniczny torowiska prowadzącego do krakowskich Bronowic. Jak przekonuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, tory na ulicy Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej są już gotowe i bezpieczne. Wciąż trzeba jednak czekać na koniec dodatkowego remontu torowiska na ulicy Karmelickiej.

Posłuchaj, co mówią mieszkańcy

Przystanek na pl. Inwalidów będzie miał wydłużony peron. Fot. M. Lasyk

„Na ul. Karmelickiej zrywane były płyty, na których osadzone było torowisko. Ono także jest wymieniane. Prace prowadzone są także przy samym Teatrze Bagatela, gdzie odnawiany jest rozjazd” - tłumaczy Magdalena Wasiak z ZDMK. Zapowiada, że dlatego tramwaje do Bronowic pojadą dopiero na przełomie września i października.

Niektórzy mieszkańcy przyznają w rozmowie z reporterem Radia Kraków, że patrzenie na skończone już torowisko na ulicy Królewskiej, po którym i tak nie jeżdżą tramwaje, jest trochę frustrujące. „Jeśli trwały prace tutaj, to czemu jednocześnie nie poprowadzono prac na ul. Karmelickiej?” - pytają. „Wszystko fajnie, ale niechże to się wreszcie skończy” - dodają.

Wciąż trwają prace przy innych częściach inwestycji. Budowane są jeszcze drogi, chodniki i ścieżki rowerowe. Finisz prac widać też już na tzw. przystankach wiedeńskich na placu Inwalidów oraz przy Uniwersytecie Pedagogicznym. „Mamy tam obniżoną linię krawężnika. Nowe perony są zdecydowanie dłuższe. Trwa montaż oznakowania oraz prace kosmetyczne przy wjazdach i zjazdach na przystanki” - wylicza Magdalena Wasiak.

Na koniec prac czekają szczególnie kierowcy, którzy mają już dość jeżdżenia objazdami. Ulice Lea, Galla czy też Kazimierza Wielkiego, które przez kilka dobrych miesięcy przyjęły zwiększoną liczbę samochodów, są już w złym stanie. „Na ul. Galla nie ma już chyba odcinka prostego i równego. Dramatyczne dziury. Trzeba jechać 5 km/h” - mówią Radiu Kraków zmotoryzowani.

Jak zapewnia Zarząd Dróg Miasta Krakowa, w ciągu kilku tygodni na tych ulicach mają zostać przeprowadzone tzw. remonty nakładkowe. Samą ulicą Królewską samochody prawdopodobnie będą mogły przejechać już w drugiej połowie września. Wtedy też tą trasą zostaną skierowane zastępcze autobusy - jeszcze zanim pojawią się tam tramwaje.

Przypominamy też, że inne ważne prace remontowe - na ulicy Krakowskiej - nie idą tak sprawnie. Przez znaleziska archeologiczne roboty musiały zostać wstrzymane w trzech miejscach. Tramwaje powrócą na ulicę Krakowską i Dietla najwcześniej, i to w optymistycznym wariancie, w październiku. WIĘCEJ

 

 

 

(Tomasz Bździkot/ew)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

28%
72%