|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Protestowali w obronie lasu łęgowego w Przegorzałach

Ekolodzy i mieszkańcy Krakowa protestowali dziś przed siedzibą RZGW przeciwko wycince lasu łęgowego. - Las zostaje a my nie mamy zamiaru go wycinać – mówił rzecznik prasowy RZGW Konrad Myślik. Protest zorganizowano, bo ekolodzy znaleźli na stronie urzędu mapę z terenami pod planową wycinkę na spornym terenie w międzywalu Wisły, na jej lewym brzegu, w okolicy Kolejowego Klubu Wodnego. Protestujący w zielonych strojach z transparentami domagali się deklaracji, czy las zostanie wycięty czy to tylko błędna informacja w dokumencie umieszczonym w internecie. Konrad Myślik rzecznik prasowy RZGW nie krył zbulwersowania sprawą.

Posłuchaj protestujących pod RZGW

Fot. Małgorzata Nieciecka Mac

- Nie mamy zamiaru nic wycinać. Protest został tu zorganizowany z powodów nieistniejących. Został zmyślony. Być może organizatorom zależy tylko na osobistej reklamie  - powiedział Konrad Myślik, rzecznik prasowy RZGW.  

- W Polsce władza myśli, że trzeba być arogancką, bo jak nie będzie arogancka, to nie będzie władzą. Ten las nie zostanie wycięty. W tej chwili władza złożyła obietnicę. Słyszało to 100 osób! Być może nasz protest jest bez sensu, bo las nie zostanie wycięty. Ale tego już nikt nie sprawdzi. Liczy się fakt - mówił obecny na proteście pod RZGW w Krakowie prof. Jan Hartman. 

Jak dodaje Cecylia Malik, krakowska aktywistka, "społeczeństwo kompletnie nie ma świadomości w tym temacie, jedynie paru urzędników i RZGW. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że w Polsce jest źle prowadzona polityka przeciwpowodziowa". 

Las łęgowy w Krakowie rozciąga się od ul. Wioślarskiej aż do Bielan, między wałami, a rzeką. To unikatowe miejsce w skali Europy, bardzo cenne przyrodniczo. 

Mapa z zaznaczeniem terenu do wycinki. Według RZGW już nieaktualna.

 

O tym, że las czeka wycinka informowali też słuchacze Radia Kraków: Ponumerowano drzewa w Lesie Łęgowym k. Przegorzał. Czeka je wycinka?

Czytaj także: W obronie krakowskiego lasu łęgowego

 

(Małgorzata Nieciecka Mac/ew)

83%
17%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 4

Konrad Myślik, Rzecznik Prasowy RZGW w Krakowie

Niedziela, 17 maja 2015, 10:51

Dzień dobry, czy Pan sądzi,że Pański pogląd o moim "aroganckim" zachowaniu jest powszechnie obowiązujący? Czasy, kiedy przedstawiciele mediów mogli bezkarnie, a przy tym bezzasadnie, atakować reprezentowany przeze mnie urząd, może Pan uznać za zakończone. Proszę o przekazanie przeprosin Pańskiej dziewczynie - jeśli poczuła się dotknięta. Lincz to dość ciężkie słowo, a zawód dziennikarza do łatwych nie należy. Z zawodowego punktu widzenia nie pochwalam jednak marnego przygotowania merytorycznego, mylenia pytań z supozycjami i gry do jednej bramki, co stanowi pogwałcenie fundamentalnej zasady obowiązującej w cywilizowanych mediach: "audiatur et altera pars".

Odpowiedz

info skopiowane ze strony RZGW

Czwartek, 14 maja 2015, 09:28

Mapa wycinki http://www.krakow.rzgw.gov.pl/download/program_wycinki/etap_I_cz_1/dzialki_A3_2.jpg Szczegóły o programie i wycince na innych rzekach http://www.krakow.rzgw.gov.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=118&Itemid=392&lang=pl

Odpowiedz

Środa, 13 maja 2015, 20:45

Dlaczego Pani nie pisze o aroganckim zachowaniu rzecznika RZGW ktory dzis popisywał sie pod urzędem linczujac panią z telewizji i moja dziewczynę ktora zadała mu proste pytanie...zamknięty światek nie pozwala pewnie na takie wycieczki

Odpowiedz

Konrad Myślik, Rzecznik Prasowy RZGW w Krakowie

Środa, 13 maja 2015, 18:01

No cóż - Pani Redaktor... jak na reklamę Jana Hartmana, to mało finezyjnie. Pisząc, "który miał być oddany pod wycinkę" rozpowszechnia Pani nieprawdę. Z rozmysłem. Brawo. Żaden las nie miał być wycięty i informowałem Panią o tym wielokrotnie - ładnych kilka tygodni temu. Została Pani także drobiazgowo poinformowana - na piśmie - gdzie dokładnie na naszej stronie internetowej można znaleźć aktualny zakres zamierzonych cięć, zamiast historycznych map wygrzebanych z przeszłości przez Pana Waszkiewicza. O tym zakresie informowano także na konsultacjach społecznych trwających dziś od 10 - 14 w RZGW w Krakowie.

Odpowiedz