|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Protestowali w obronie lasu łęgowego w Przegorzałach

Ekolodzy i mieszkańcy Krakowa protestowali dziś przed siedzibą RZGW przeciwko wycince lasu łęgowego. - Las zostaje a my nie mamy zamiaru go wycinać – mówił rzecznik prasowy RZGW Konrad Myślik. Protest zorganizowano, bo ekolodzy znaleźli na stronie urzędu mapę z terenami pod planową wycinkę na spornym terenie w międzywalu Wisły, na jej lewym brzegu, w okolicy Kolejowego Klubu Wodnego. Protestujący w zielonych strojach z transparentami domagali się deklaracji, czy las zostanie wycięty czy to tylko błędna informacja w dokumencie umieszczonym w internecie. Konrad Myślik rzecznik prasowy RZGW nie krył zbulwersowania sprawą.

Posłuchaj protestujących pod RZGW

Fot. Małgorzata Nieciecka Mac

- Nie mamy zamiaru nic wycinać. Protest został tu zorganizowany z powodów nieistniejących. Został zmyślony. Być może organizatorom zależy tylko na osobistej reklamie  - powiedział Konrad Myślik, rzecznik prasowy RZGW.  

- W Polsce władza myśli, że trzeba być arogancką, bo jak nie będzie arogancka, to nie będzie władzą. Ten las nie zostanie wycięty. W tej chwili władza złożyła obietnicę. Słyszało to 100 osób! Być może nasz protest jest bez sensu, bo las nie zostanie wycięty. Ale tego już nikt nie sprawdzi. Liczy się fakt - mówił obecny na proteście pod RZGW w Krakowie prof. Jan Hartman. 

Jak dodaje Cecylia Malik, krakowska aktywistka, "społeczeństwo kompletnie nie ma świadomości w tym temacie, jedynie paru urzędników i RZGW. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że w Polsce jest źle prowadzona polityka przeciwpowodziowa". 

Las łęgowy w Krakowie rozciąga się od ul. Wioślarskiej aż do Bielan, między wałami, a rzeką. To unikatowe miejsce w skali Europy, bardzo cenne przyrodniczo. 

Mapa z zaznaczeniem terenu do wycinki. Według RZGW już nieaktualna.

 

O tym, że las czeka wycinka informowali też słuchacze Radia Kraków: Ponumerowano drzewa w Lesie Łęgowym k. Przegorzał. Czeka je wycinka?

Czytaj także: W obronie krakowskiego lasu łęgowego

 

(Małgorzata Nieciecka Mac/ew)

83%
17%