- A
- A
- A
Próbna ewakuacja Galerii Krakowskiej przysporzyła kłopotu pasażerom komunikacji miejskiej i podróżnym
Straż pożarna, policja i zamknięty tunel Krakowskiego Szybkiego Tramwaju - tak wyglądał poniedziałkowy poranek w okolicach Galerii Krakowskiej. Na szczęście była to tylko próbna ewakuacja. Przysporzyła ona jednak sporo problemów dla podróżujących w centrum Krakowa.- Nie ma szans na przejście. Panowie policjanci niby wysyłają z drugiej strony, ale nie wiem jak się można dostać. W Galerii był alarm, pani zapowiedziała, że wszyscy mają wyjść i nie ma co się denerwować. Nie wiem czy to awaria czy ćwiczenia - mówili zaskoczeni krakowianie.
Z powodu zablokowanych drzwi do Galerii, problem z przejściem na dworzec mieli zwłaszcza podróżni z zagranicy. Nie było bowiem informacji o innych możliwościach dojścia na stację. Utrudnienia dotknęły także mieszkańców Krakowa podróżujących komunikacją miejską. Z powodu zamknięcia tunelu Krakowskiego Szybkiego Tramwaju tramwaje w stronę Krowodrzy Górki jeździły objazdem przez ponad godzinę. Próbna ewakuacja zakończyła się po godzinie 9.00.
Ćwiczenia organizowało Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa w ramach przygotowań przed Światowymi Dniami Młodzieży. "My znamy te ćwiczenia. Reszta ludzi pewnie panikuje. Możliwe, że te próbne alarmy powodują, że jak będzie prawdziwe zagrożenie to będzie kłopot z ewakuacją klientów" - podkreślają pracownicy Galerii.
fot: policja
(Bartłomiej Grzankowski/ko)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
08:52
BBC w ogniu. Jak kilka sekund nagrania wstrząsnęło światem mediów
-
08:15
Paweł Śliz (Polska 2050): Zbigniew Ziobro ma czego się obawiać. On jest tchórzem
-
07:54
Rozpoczyna się rejestracja wolontariuszy do kolejnego finału WOŚP
-
07:32
Pożar w Facimiechu został w końcu ugaszony. Spłoneły zapasy na zimę dla ponad 100 koni
-
07:13
Zmarł prof. Stanisław Gaca - wybitny specjalista w dziedzinie inżynierii drogowej
-
06:51
Chmury i przejaśnienia w Małopolsce. Wieczorem ochłodzenie i więcej chmur
-
06:28
Koniec buspasa na ulicy Mikołajczyka. Zmiany w organizacji ruchu od połowy listopada
-
06:05
Biletomaty w autobusach i tramwajach tylko "na ostatnią chwilę". Ważne zmiany dla pasażerów
-
19:42
Andrzej Czerwiński został Honorowym Obywatelem Nowego Sącza
-
19:06
Chcą podwyżek i rozmów z pracodawcą. Rozpoczął się strajk hybrydowy w Valeo w Chrzanowie
-
18:45
Tarnów uczcił 107. rocznicę odzyskania niepodległości
-
15:53
Andrzej Czerwiński honorowym obywatelem Nowego Sącza
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze