|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ostatnie godziny głosowania – bez tłumów

W ostatnich godzinach głosowania przed lokalami wyborczymi w centrum Krakowa stały głównie pojedyncze osoby, a dalej od centrum miasta – grupy kilkunastu, kilkudziesięciu osób. Chwilowe zwiększenie kolejek dało się zauważyć w godzinach przed i po nabożeństwach w pobliskich kościołach.

"Głosowanie przebiega bardzo sprawnie. Nie stałam w kolejce. W zasadzie podczas gdy jedna osoba wchodzi do budynku, inna z niego wychodzi. Zasady bezpieczeństwa wynikające z pandemii koronawirusa są zachowane" – powiedziała PAP pani Anna, która głos oddała w obwodowe komisji nr 21 na Kleparzu. Zapytana o wybór pory dnia na pójście na wybory odpowiedziała, że nie jest rannym ptaszkiem i na każde wybory idzie po południu lub wieczorem. "Wybory to nie tylko obywatelski obowiązek, ale również przywilej. Jeżeli człowiek chce mieć jakiś wpływ na to, co się dzieje w kraju, to musi głosować, bo potem zostaje mu tylko ulica" – oceniła.

Przed panem Rafałem w siedzibie obwodowej komisji nr 14 na Piasku stały dwie osoby. "To jedna z najważniejszych dat w historii ostatnich lat. Myślę, że wynik wyborów będzie oznaczał albo dokręcanie śruby, albo poluzowanie jej i pójście w którąś stronę i to może być ciekawe" – powiedział. Podczas głosowania czuł się bezpiecznie, zalecenia sanitarne wynikające z pandemii były zachowane.

Więcej osób dało się zauważyć przed lokalami wyborczym położonymi poza ścisłym centrum miasta, np. w Płaszowie. Tu przed lokalem wyborczym, mieszczącym cztery komisje wyborcze (275, 276, 277, 278) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, było widać kilkanaście, kilkadziesiąt osób – jedyni wychodzili z budynku, inni zamierzali do niego wejść, drzwi się nie zamykały. Nie każda z osób na zewnątrz miała maseczkę na twarzy.

To, co w lokalu wyborczym rzuciło się w oczy panu Marcinowi, to wiele długopisów. "Nie każdy przychodził ze swoim długopisem. Na stole przed komisją, ale i tym, przy którym oddaje się głos, był stos długopisów" – zaobserwował pan Marcin.

Zapytany o to, co znaczą dla niego te wybory, odpowiedział: "Mam wrażenie, że uczestniczę w czymś wyjątkowym".

Chwilowe zwiększenie kolejek przed lokalami wyborczymi dało się zauważyć w godzinach przed i po nabożeństwach w pobliskich kościołach.

W niedzielę o godz. 7.00 rano rozpoczęło się głosowanie w II turze wyborów prezydenckich. Głosowanie potrwa do godz. 21.

O urząd prezydenta RP ubiegają się w drugiej turze obecny prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Frekwencja na godz. 17 wyniosła 52,1 proc.


PAP/jgk


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

0%
0%