|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

NFZ ogranicza do minimum obsługę interesantów

Od poniedziałku małopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogranicza do minimum zakres bezpośredniej obsługi. Chodzi o bezpieczeństwo Małopolan i ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Zgodnie z informacjami przekazanymi w piątek przez Iwonę Krzywdę z małopolskiego NFZ obsługę klientów ograniczy krakowska siedziba NFZ przy ul. Wadowickiej 8W (to nowa siedziba, przeniesiona z ul. Batorego – PAP) i delegatury w Tarnowie i w Nowym Sączu. Podobne ograniczenia wcześniej zostały wprowadzone w Nowym Targu.

"Nasze drzwi pozostawiamy otwarte jedynie dla osób zgłaszających się z pilnymi sprawami, istotnymi dla ich zdrowia, których nie da się załatwić bez osobistej wizyty w oddziale. W pozostałych przypadkach zachęcamy Małopolan do pozostania w domach i kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem poczty elektronicznej czy tradycyjnej” – podkreśliła Krzywda, dodając, że bezpiecznie, z domowego fotela można m.in. wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, złożyć wniosek o leczenie uzdrowiskowe czy dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne, złożyć skargę czy potwierdzić zlecenie na wyroby medyczne.

W siedzibach sal obsługi klienta NFZ w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i w Nowym Targu działają również specjalne skrzynki podawcze. Pozostawione tam dokumenty są następnie rozpatrywane przez pracowników, a przygotowana odpowiedź przesyłana na wskazany adres korespondencyjny zainteresowanej osoby.

Szczegółowe wskazówki o załatwianiu formalności bez wychodzenia z domu, potrzebne numery telefonów, adresy korespondencyjne i adresy e-mail są dostępne na stronie internetowej nfz-krakow.pl.

 

 

PAP/bp

0%
100%