|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Most niezgody podzielił mieszkańców Skawiny i Liszek

Inwestycja, która miała poprawić komfort życia mieszkańcom podkrakowskich gmin Skawina i Liszki budzi spore kontrowersje. Chodzi o most, który ma powstać w miejscu obecnej przeprawy promowej na Wiśle między Jeziorzanami a Kopanką. Skawina czeka na niego od lat. Mieszkańcy Liszek zaczynają jednak protestować.

Posłuchaj materiału Dominiki Kossakowskiej.

fot: Dominika Kossakowska

Mieszkańcy gminy Liszki obawiają się, że nowa przeprawa, odciążając ruch z autostradowej obwodnicy Krakowa, skieruje na ich drogi ciężarówki. Mają też zarzuty do drogowców, że nikt nie skonsultował z nimi przebiegu oraz szczegółów inwestycji. W mediach społecznościowych sypią się więc ostre komentarze w tej sprawie. 

Z kolei Skawina czeka na most od dziesiątek lat. Zwłaszcza że rząd zapewnił sfinansowanie przeprawy aż w 80 procentach. Koszt budowy to przeszło 60 mln zł.

Władze Skawiny podkreślają, że przeprawa odciąży obwodnicę i zmniejszy korki, a pracownicy z Liszek lub Czernichowa szybciej i sprawniej dojadą do skawińskich firm. Tym bardziej że zimą i po intensywnych opadach deszczu prom jest nieczynny i wtedy trasa wydłuża się nawet o 20 kilometrów.

"Ten most ma służyć temu, żeby mieszkańcy Liszek bądź Skawiny i wszystkich okolicznych gmin w powiecie krakowskim mogli łatwiej i bezpieczniej dojechać do siebie. Skawina tak naprawdę, obok Krakowa, jest jednym z głównych pracodawców w powiecie krakowskim i mieszkańcy Liszek, Jeziorzan i innych miejscowości wokół Skawiny tak naprawdę przyjeżdżają tutaj do pracy, więc ten most ułatwi życie zarówno Skawinie, jak i Liszkom i tak naprawdę całemu powiatowi krakowskiemu" - mówi Marcin Kozielski, rzecznik Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie.

 

fot: Dominika Kossakowska

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Dominika Kossakowska/ko)

27%
73%