|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Łukasz Gibała rzucił wyzwanie prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu

Lider Logicznej Alternatywy zwraca uwagę, że część miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych jest wyznaczona w nieprawidłowy sposób. Koperty są za krótkie, za wąskie lub otoczone znakami - tak jak w przypadku ulicy Rajskiej. Dlatego też chce aby prezydent Krakowa spróbował zaparkować na zbyt małej kopercie, otoczonej z dwóch stron znakami drogowymi. Jeśli prezydentowi uda się zaparkować na kopercie, nie niszcząc znaków, Gibała wpłaci 10 tysięcy złotych na fundację działającą na rzecz osób niepełnosprawnych.

Posłuchaj co mówi Łukasz Gibała

fot: J. Orszulak

- Moim zdaniem wyznaczanie takich miejsc jak to, jest wyrazem braku szacunku wobec niepełnosprawnych. Mierzyliśmy też miejsca pod magistratem. Te miejsca są nieporównywalnie większe. To jest uczciwe? Dla prezydenta i jego współpracowników tworzy się wygodne miejsca do zaparkowania, od niepełnosprawnych wymaga się parkowania na torze przeszkód - mówi Łukasz Gibała.

Jacek Majchrowski nie przyjął wyzwania. "To jest taka troszeczkę piaskownica. Jeżeli komuś się wydaję, że rola prezydenta miasta polega na mierzeniu kopert, które wykonuje firma, której to jest zlecone, to nie ma pojęcia o tym, jak funkcjonuje miasto" - powiedział PAP prezydent. "Po drugie uważam, że jeżeli pan Gibała chce wpłacić 10 tys. zł na osoby niepełnosprawne, to może to zrobić bez mierzenia kopert" – dodał.

Zastępca dyrektora ZIKiT Łukasz Franek tłumaczył, że w Krakowie wyznaczono wymagane 4 proc. miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych i wszystkie one są pełnowymiarowe. "Świadczy to o tym, że miasto widzi potrzeby osób niepełnosprawnych i potwierdzają to wszelkie relacje z przedstawicielami osób niepełnosprawnych, choćby fakt, że walczymy teraz o zachowanie niebieskich kopert” – podkreślił Franek.

Dodał, że konkretne przypadki, jak choćby ten przy ul. Rajskiej, są weryfikowane, czy coś wymaga korekty. "To są indywidualne przypadki. Mamy ponad 700 kopert pełnowymiarowych, z których osoby niepełnosprawne mogą bez problemu korzystać i ponad 140 takich, które są mniejsze, ale są funkcjonalne i swobodnie można na nich parkować" – dodał Franek.

 

 

 

 

(Joanna Orszulak/PAP/ko)

33%
67%