|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Lotnisko w Balicach jest już gotowe na przyjęcie pasażerów. ZDJĘCIA

Po przeszło dwumiesięcznej przerwie, krakowskie lotnisko w Balicach jest już gotowe na przyjęcie pasażerów. Pierwszy samolot pasażerski wystartuje w najbliższy poniedziałek. To rejs do Gdańska i Warszawy, obsługiwany przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Pasażerowie lotniska muszą się jednak przygotować na zmiany, wymagane w związku z wprowadzeniem obostrzeń sanitarnych.

Posłuchaj co mówi Natalia Vince, rzeczniczka Kraków Airport

fot: Dominika Kossakowska

- Na wejściu do terminala będzie specjalna kamera termowizyjna, mierząca temperaturę. Pasażerowie będą mogli wejść na teren lotniska bez osoby towarzyszącej. Nie będzie na razie pożegnań i przywitań. Pasażerowie będą musieli okazać kartę pokładową. Przy stanowiskach obsługi mamy zamontowane pleksy. Jest też oznakowanie dla pasażerów. Trzeba będzie zachować odstęp, nosić maseczkę – mówi Natalia Vince, rzeczniczka Kraków Airport.

Dodatkowo zalecane będzie korzystanie z punktów samodzielnego nadawania bagaży. Pozwalają one zachować dystans i ograniczyć kontakt z personelem lotniska. W terminalu zamontowano ponadto urządzenia z płynem do dezynfekcji. Natomiast o zachowaniu dwumetrowego dystansu przypominają specjalne, żółte naklejki na podłodze.

Na wznowienie operacji lotniczych czeka nie tylko obsługa portów, ale także kontrolerzy ruchu lotniczego, którzy odliczają dni do powrotu do normalnego trybu pracy. Dotychczas obsługiwali loty państwowe, w tym wojskowe, a także ratownictwo medyczne i loty szkoleniowe.

Posłuchaj rozmowy Izabelą Winsch, która kieruje zespołem kontrolerów w krakowskiej wieży kontroli lotów

Izabela Winsch

Porty zamknięto dla ruchu pasażerskiego dokładnie 16 marca. Z powodu epidemii koronawirusa zakaz lotów krajowych został przedłużony do 31 maja, a międzynarodowych - do 6 czerwca.

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Dominika Kossakowska/ko)

100%
0%