|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Krzysztof Mazur, kandydat do Senatu z poparciem PiS, proponuje wprowadzenie w Krakowie opłaty turystycznej

Wprowadzenie w Krakowie opłaty turystycznej w wysokości 1 euro za noc, skrupulatne egzekwowanie przepisów o parku kulturowym i uregulowanie najmu czasowego mieszkań - to pomysł startującego do Senatu z poparciem PiS Krzysztofa Mazura na ograniczenie "turystyki alkoholowej".

Posłuchaj, co mówi Krzysztof Mazur

Krzysztof Mazur, fot. Joanna Orszulak

"Jestem dumny z tego, że mamy 13,5 mln turystów rocznie. 6,5 mld zł dzięki temu zostaje w Krakowie, ale niepokoi mnie to, jaki charakter ma turystyka w mieście, to że Kraków staje się nie stolicą kultury, stolicą UNESCO, a stolicą turystyki alkoholowej. Świadczy o tym wiele sygnałów" - mówił Mazur w środę na konferencji prasowej.

Przywołał spot American Airlines, w którym Budapeszt jest reklamowany jako miejsce, gdzie można popływać statkiem po Dunaju, Praga jako miejsce, gdzie można iść na spektakl teatru lalkowego, a Kraków jako miasto, gdzie można napić się wódki.

"Powinniśmy wszyscy potraktować to jako priorytet na kolejne cztery lata, żeby zmienić obraz Starego Miasta"– powiedział Mazur.

Kandydat na senatora zapowiedział, że będzie domagał się respektowania na Starym Mieście przepisów Kodeksu wykroczeń i uchwały o parku kulturowym. "Nie pozwalają one na takie skandaliczne zachowania jak jeżdżenie nago dorożką, picie alkoholu, namawianie do wstąpienia do klubu go-go, ale są one regularnie łamane" – mówił Mazur.

"Kraków podobnie jak wiele innych miast na Zachodzie powinien wprowadzić opłatę turystyczną. Postuluję, żeby to było na początek 1 euro za noc. Dzięki temu do budżetu miasta wpłynie 25 mln zł przy obecnym natężeniu ruchu turystycznego. Co roku moglibyśmy budować jeden park" – powiedział.

Mazur postuluje też wprowadzenie regulacji najmu mieszkań w systemie Airbnb, w taki sposób, żeby przejrzyste było, kto prowadzi taką działalność i by chronić mieszkańców.

 

Joanna Orszulak, PAP/sp

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

8%
92%