|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Krakowska straż miejska otrzymuje mniej zgłoszeń o łamaniu zakazów

Apele o pozostanie w domach trafiają do ludzi. Z każdym dniem otrzymujemy mniej zgłoszeń o gromadzeniu się osób w miejscach publicznych – przekazał w środę PAP rzecznik prasowy straży miejskiej w Krakowie Marek Anioł. Strażnicy głównie pouczają osoby spotykające się w większych grupach i w miejscach zakazanych.

W Krakowie w poniedziałek zamknięte zostały m.in. place zabaw. Straż miejska skontrolowała ok. 70 takich placów, na terenie czterech z nich przebywały rodziny z dziećmi. „Poinformowane o zakazach, opuściły place” – powiedział rzecznik.

O stosowanie się do zasad o ograniczenie aktywności apelują różne środowiska, a także prezydent RP Andrzej Duda. Z apelami do krakowian zwracał się m.in. prezydent miasta Jacek Majchrowski, który w środę również ocenił, że „puste ulice stanowią dowód, że poważnie podchodzimy do zaleceń”.

Nowe decyzje rządu przewidują m.in. ograniczenie do 11 kwietnia swobody przemieszczania się, z wyjątkiem dojazdu do pracy, załatwiania niezbędnych życiowych spraw, wolontariatu oraz całkowity zakaz zgromadzeń, imprez, spotkań - chyba, że z najbliższymi.

Na stronie internetowej rządu podkreślono również, że możliwe są spacery czy wyjścia do lasu z zachowaniem środków bezpieczeństwa. "Przepisy odnoszą się do niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć spacer czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin). Zalecamy, aby ograniczać tego typu wyjścia do niezbędnego minimum" - czytamy na stronie internetowej w odpowiedzi na przykładowe pytanie o możliwość wyjścia z dziećmi na spacer.

W województwie małopolskim koronawirusa potwierdzono u 51 osób, w tym u 19 pochodzących z Krakowa.

Badania w kierunku koronawirusa w Polsce dały dotąd pozytywny wynik u 957 osób; zmarło 13 osób.

 

PAP/bp

0%
0%