|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kraków: nie będzie majowej Nocy Muzeów

Z uwagi na panującą w Polsce epidemię koronawirusa, zamknięcie dla publiczności instytucji kultury oraz wprowadzenie przez rząd RP kolejnych zakazów i ograniczeń zaplanowana na 15/16 maja Noc Muzeów nie odbędzie się - poinformowali w środę jej organizatorzy.

fot. Marek Lasyk

"Mimo wielu ograniczeń krakowskie muzea kontynuują swoją misję. Każde z nich, w miarę swoich możliwości i posiadanych zasobów, stara się utrzymywać kontakt z publicznością poprzez swoje strony internetowe oraz media społecznościowe. W ten sposób, na niespotykaną do tej pory skalę, muzea są nadal otwarte, udostępniając swoje zbiory on-line, organizując wirtualne oprowadzania po zamkniętych dla zwiedzających galeriach i wystawach, przygotowując specjalne zajęcia edukacyjne czy wykłady" – napisali w komunikacie dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Urzędzie Miasta Krakowa Katarzyna Olesiak i dyrektor Muzeum Fotografii w Krakowie, przewodniczący Stałej Konferencji Muzeów Krakowskich Marek Świca.

Jak podkreślili "muzea i muzealnicy chcą być i są blisko ludzi, każdego dnia udowadniając, że nawet w +czasach zarazy+ jest to możliwe". "Tak jak wszyscy czekamy na moment, w którym będziemy znowu mogli wyjść na ulicę, wrócić do normalnej pracy, kiedy ponownie otworzymy drzwi do nie tylko krakowskich muzeów" – dodali.

Noc Muzeów w Krakowie odbywa się od wielu lat o dobę wcześniej niż w innych polskich miastach. Niektóre z nich już zdecydowały o przeniesieniu tego wydarzenia – rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Warszawy kilka dni temu poinformowała, że w zostało ono przełożone na drugą połowę września, a dokładna data będzie znana później.

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(PAP/ko)

0%
0%