|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kraków już przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia. WIZUALIZACJE

Przygotowywanie świątecznych dekoracji w Krakowie trwa już od kilku dni. Ekipy montują ozdoby w najważniejszych częściach miasta. Wszystko po to, żeby w okresie świątecznym zachwycić mieszkańców i turystów.

Posłuchaj rozmowy z Magdaleną Wasiak z Zarządu Dróg Miasta Krakowa

Fot. Zarząd dróg Miasta Krakowa

- Do rozwieszenia w Krakowie jest niemal milion światełek i niemal 100 kilometrów łańcucha świetlnego. To pojawi się na drzewach, mostach. Trzeba zacząć odpowiednio wcześnie, żeby zdążyć przed świętami. Do miasta wjechało 10 ciężarówek illuminacji. Nad tym czuwa cały zespół. Wszystko po to, żeby do połowy grudnia się wyrobić - mówi Magdalena Wasiak z Zarządu Dróg Miasta Krakowa, który jak co roku koordynuje to dość poważne - jak się okazuje - przedsięwzięcie.

Na Rynku Głównym w Krakowie pierwsze elementy już widać. Są ozdoby na latarniach, owinięte drzewa. "W tym roku jest trochę inaczej. Illuminacje i anioły są pomalowane niebieską farbą, inaczej wykończone. Dlatego będą cieszyły oko też za dnia" - dodaje Wasiak.

Co ciekawe, w tym roku w Krakowie zabraknie czerwonych lampek. "W tym roku będzie niebieski kolor miasta i dwa odcienie białego - ciepły i zimny. Motywem przewodnim dekoracji w tym roku jest regionalny duch Młodej Polski. Z jednej strony mamy twórczość Stanisława Wyspiańskiego. Będą pawie pióra, oka. Będzie też kontynuatorka myśli Wyspiańskiego, czyli Zofia Stryjeńska i jej zgeometryzowane figury, które też będą pełniły funkcje wypełniającą" - mówi przedstawicielka ZDM.

Na Rynku Głównym stanie 15-metrowa, żywa choinka ozdobiona pawimi piórami i migoczącymi świeczkami. Choinki pojawią się także w innych miejscach, między innymi na placu Centralnym. Z całkowitych nowości pojawi się wielkogabarytowy napis "Kraków" na Bulwarach Wiślanych.

Ozdabianie Krakowa na Boże Narodzenie przez trzy kolejne lata będzie kosztowało budżet miasta 6 milionów 200 tysięcy złotych.

Fot. Zarząd dróg Miasta Krakowa

Fot. Zarząd dróg Miasta Krakowa

Fot. Zarząd dróg Miasta Krakowa

 

 

 

(Maciej Skowronek/ko)

78%
22%