|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kraków Airport dopłaci do wymiany stolarki w domach narażonych na hałas

Lotnisko Kraków Airport rozpoczęło nabór do drugiej edycji programu zakładającego dofinansowanie wymiany stolarki zewnętrznej w budynkach mieszkalnych narażonych na hałas wytwarzany przez lądujące i startujące samoloty. Na realizację programu przeznaczono 4,3 mln zł.

fot: Kraków Airport

W ramach programu krakowskie lotnisko na własny koszt przeprowadza pomiar akustyczny w zgłoszonych przez mieszkańców budynkach znajdujących się na tzw. obszarze ograniczonego użytkowania. Jeśli wykaże on przekroczenie założonego poziomu hałasu, właściciel otrzyma dofinansowanie na wymianę stolarki zewnętrznej (okna i drzwi) na stolarkę o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

Jak podkreślił w piątek prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, program akustyczny zainicjowany przez lotnisko ma formułę niespotykaną do tej pory w Polsce. „Naszym nadrzędnym celem w tworzeniu zasad programu była chęć faktycznej pomocy mieszkańcom poprzez sfinansowanie wymiany zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej na taką, która będzie miała odpowiednio wysoką izolacyjność akustyczną. Program jest w stu procentach finansowany ze środków Kraków Airport” - wskazał Włoszek.

Przypomniał, że lotnisko podejmuje wiele dobrowolnych działań, aby minimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne i poprawiać jakość życia osób mieszkających w sąsiedztwie.

Tegoroczna edycja programu została przygotowana w oparciu o doświadczenia zebrane w poprzednich latach, tj. dwóch edycji pilotażowych zrealizowanych w 2017 i 2018 roku oraz pierwszej edycji programu zrealizowanej na dużą skalę w 2019 r.

Według danych spółki w zeszłym roku program spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, o czym świadczyło ponad 200 zgłoszonych wniosków.

Na realizację tegorocznej edycji programu Kraków Airport przeznaczył 4,3 mln zł z podziałem na dwie pule: 2,8 mln zł na budownictwo jednorodzinne oraz 1,5 mln zł na budownictwo wielorodzinne. Zaplanowano dystrybucję specjalnego biuletynu informacyjnego oraz serię otwartych spotkań z przedstawicielami lotniska odpowiedzialnymi za jego realizację. Spotkania odbędą się w marcu – terminy oraz lokalizacja zostaną udostępnione na stronie internetowej poświęconej programowi. Wnioski do programu można składać do 30 kwietnia 2020 r.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W ubiegłym roku przyjął ponad 8,4 mln pasażerów. W obowiązującym zimowym rozkładzie lotów 24 przewoźników oferuje z krakowskiego lotniska ponad 130 regularnych połączeń.

 

 

PAP/bp

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

78%
22%