|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kosiniak-Kamysz: jestem jedynym kandydatem, który w II turze może wygrać z Dudą

- Dziękuję za rywalizację Małgorzacie Kidawie-Błońskiej i witam w wyścigu Rafała Trzaskowskiego - mówił dziś w Krakowie Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego i kandydat na prezydenta RP. Podkreślił, że ma szacunek do prezydenta Warszawy, ale w przeciwieństwie do niego, to on ma szansę, by wygrać z Andrzejem Dudą.

Posłuchaj, co mówił Władysław Kosiniak-Kamysz

Fot. Marek Lasyk

- Rafał Trzaskowski jest bardziej liberalno-lewicowym kandydatem. Myślę, że ta część centrowych wyborców nie będzie na niego  głosować, ale na pewno nie będzie mobilizował w 2. rudzie wyborców innych ugrupowań o charakterze centroprawicowym i oni albo nie pójdą głosować, albo zagłosują na Andrzeja Dudę. I tu jest ta przestrzeń, którą ja mogę zmobilizować w jednym i drugim przypadku. Inni kandydaci tego nie mają. Tu nie chodzi tylko o Rafała Trzaskowskiego, ale też o Szymona Hołownię czy Roberta Biedronia - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz w Krakowie.

Prezes PSL poinformował też, że po rozmowie z przedstawicielami PiS-u ma dużą pewność, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. „Jeżeli udałoby się w przyszłym tygodniu zakończyć proces legislacyjny w Senacie, to te wybory będą ogłoszone na 28 czerwca” – powiedział.

Zaprosił też Rafał Trzaskowskiego i innych kandydatów do jak najszybszej debaty, ponieważ – jak ocenił – zmarnowano bardzo dużo czasu, a jest wiele konkretnych spraw do załatwienia, potrzeba merytorycznych debat w tej krótkiej kampanii wyborczej.

Mówiąc o swoim pomyśle na Polskę prezes PSL wymieniał: przywrócenie braterstwa, normalności, wyjście z trudnej sytuacji – zdrowotnej i gospodarczej – spowodowanej przez epidemię koronawirusa. „Trzeba naprawić Polskę, Polska wymaga uzdrowienia” – apelował.

Jego zdaniem, Polska potrzebuje prezydenta, który „nie będzie podwykonawcą partii politycznej (…) i nie będzie zaostrzał sporów, a je łagodził, szukał porozumienia”.

Szef ludowców pytany o sytuację sądownictwa ocenił, że jest „rozgardiasz” w Sądzie Najwyższym, Trybunale Konstytucyjnym, sądach powszechnych, i niepewność wyroków. Według niego, najważniejsze stanowiska, np. prezesa Sądu Najwyższego, są upolitycznione. „To jest kontynuacja strategii +więcej polityki na sali rozpraw, mniej sprawiedliwości na sali rozpraw+” – powiedział.

W senackich komisjach tymczasem trwają prace nad ustawą organizacji wyborów prezydenckich w 2020 roku, przygotowaną przez posłów Zjednoczonej Prawicy. Nowe przepisy przewidują tryb mieszany: wyborca będzie mógł głosować w lokalu wyborczym lub wybrać formę korespondencyjną.

 

Magdalena Zbylut-Wiśniewska/PAP/jgk


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

61%
39%