|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Konrad Berkowicz oskarża Jacka Majchrowskiego o finansowanie kampanii z miejskich pieniędzy. UM odpowiada

"Miesięcznik wydawany przez magistrat i treści na portalu internetowym Krakowa są ewidentną kampanią Jacka Majchrowskiego za pieniądze podatników." - twierdzi Konrad Berkowicz - kandydat na prezydenta Krakowa z partii Wolność. Berkowicz uważa także, że elementem agitacji wyborczej są również reklamy inwestycji realizowanych w mieście wykupione między innymi w portalu YouTube.

posłuchaj Konrada Berkowicza

fot: J. Orszulak

Jak twierdzi w publikacjach brakuje obiektywnych informacji, promuje się za to dotychczasowe dokonania prezydenta Majchrowskiego i jego urzędników oraz ich obietnice wyborcze.

"Akurat tuż przed wyborami miasto wydaje gazetkę, gdzie chwali się co zrobiło przez 4 lata. W oczywisty sposób to działa dla Jacka Majchrowskiego. Jak wytłumaczy, że na YouTube pojawiają się reklamy, które odwołują się do strony ZIKiTu, a ZIKiT informuje, że już wkrótce rozpocznie się modernizacja torowiska w Bronowicach. To nie są tylko informacje co zostało dokonane, ale co stanie się wkrótce" - mówi Berkowicz.

Urząd Miasta tłumaczy tymczasem, że informacje zawarte w miesięczniku wydawanym przez magistrat są sprawozdaniem z mijającej kadencji, a reklamy wyświetlane w serwisie YouTube są informacją o remoncie i związanych z nim utrudnieniami.

Wybory samorządowe - serwis specjalny

 

 

posłuchaj Moniki Chylaszek

Treści publikowane w miesięczniku Kraków i na stronach miasta to nie agitacja wyborcza prezydenta Majchrowskiego, a jedynie kampania informacyjna - tłumaczy rzeczniczka prezydenta Monika Chylaszek. Jak dodaje, mieszkańcy muszą być informowani o poważnych zmianach planowanych w mieście, a prezydent i jego urzędnicy mają obowiązek przygotowania sprawozdania z mijającej kadencji.

"Jeżeli miasto informuje mieszkanców, że zaczął się remont ulicy Królewskiej, to nie jest kampania wyborcza tylko kampania informacyjna. Zwrócono uwagę na wydawnictwo, które jest sprawozdaniem z kadencji samorządu, zarzucając prezydentowi, że to jego wydawnictwo wyborcze. Każde zakończenie kadencji wiąże sie z tym, że robi się podsumowanie" - mówi Chylaszek.

Chylaszek podkreśla, że trwająca kampania wyborcza nie może oznaczać tego, że mieszkańcy nie będą informowani o bieżących działaniach urzędu miasta, bo magistrat zostanie posądzany o wyborczą agitację.

 

 

Joanna Orszulak/bp

60%
40%