|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Forum w Krynicy z pikietą pracowników Puław. ZDJĘCIA

W poniedziałek w Tarnowie, w środę w Krynicy pikietowali związkowcy z Zakładów Azotowych w Puławach. Nie godzą się, by przejęły ich Azoty Tarnów.

fot: Marcin Kwaśny


Kilkunastoosobowa grupa z transparentami rozdawała ulotki wchodzącym na obrady. Niektórzy z polityków, m.in. były prezydent Aleksander Kwaśniewski rozmawiali z protestującymi.

Związkowcy z Zakładów Azotowych "Puławy" sprzeciwiają się planom rządu połączenia tej spółki z Azotami Tarnów. W broszurach napisali, że "Puławy" są liderem polskiego rynku chemicznego i znaczącym graczem na światowym rynku. "To sprawia, że z niepokojem patrzymy na proces konsolidacji polskiej chemii. Jesteśmy przekonani, że najlepszym rozwiązaniem nie tylko dla pracowników i mieszkańców, ale również Skarbu Państwa jako większościowego właściciela, jest pozostawienie Zakładów Azotowych "Puławy", bowiem gwarantuje to ich dalszy, stabilny rozwój" - napisali w petycji.
 


Związkowcy obawiają się m.in. utraty miejsc pracy, obniżenia pensji, mniej korzystnego układu zbiorowego pracy.

Podczas pikiety w poniedziałek w Tarnowie, związkowcy mówili: "Chcemy, żeby konsolidacja Puław nie odbyła się po cichutku, pod stołem. Paradoksem jest wielkim, żeby zakład , który jest najsłabszy w grupie, czyli Tarnów przejmował Zakłady Azotowe Puławy , które są liderem w polskiej chemii"- mówili dziennikarzom związkowcy.

Zarząd tarnowskich Azotów zapewnia, że pracownicy zakładów w Puławach nie stracą na fuzji obu spółek pod tarnowskim przewodnictwem. Taki plany wspiera ministerstwo skarbu, które przekonuje, że to fuzja dwóch równorzędnych graczy chemicznych. Szczegółowe plan połączenia obu spółek ma być znany we wrześniu.
 

0%
0%