|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Duże zmiany w ruchu pociągów w Krakowie. SPRAWDŹ

Kolejarze zapowiadają duże zmiany w ruchu pociągów w Krakowie. Początek utrudnień planowany jest pod koniec przyszłego tygodnia, od nocy z 29 na 30 listopada. Zmiany dotkną zarówno pasażerów pociągów regionalnych jak i PKP Intercity.

Fot. ptj

Pociągi aglomeracyjne z Wieliczka do lotniska w Balicach będą podzielone na dwie części. Na trasie z dworca w Płaszowie do Krakowa Głównego trzeba będzie skorzystać z komunikacji zastępczej w postaci miejskich tramwajów. Niektóre pociągi z Miechowa, Rzeszowa i Tarnowa będą zatrzymywać się natomiast na Olszy, a nie w centrum.

Jak mówi dyrektor Rafał Zahuta z Polskich Linii Kolejowych, powodem utrudnień jest zmiana systemu sterowania ruchem na stacji Kraków Główny. "Będziemy przechodzić na urządzenia komputerowe, co zwiększy możliwość sterowania układem i więcej przebiegów będzie mogło tu być realizowanych" - tłumaczy.

 

Czytaj: Kraków Główny – nowy system sterowania zapewni sprawny przejazd pociągów

 

Utrudnienia w ruchu potrwają do połowy grudnia.

Dodajmy, że z powodu zmian przywrócono przejazd pociągów między Płaszowem a Dworcem Głównym między 9 a 14. Jeśli chodzi o pociągi Intercity, inaczej pojadą między innymi składy z Przemyśla do Świnoujścia. W obie strony na trasie z Krakowa do Mysłowic pasażerowie pojadą przez Spytkowice z ominięciem stacji w Krzeszowicach, Trzebini i Jaworznie Szczakowej.

 


Informacje o ruchu pociągów ujęte w rozkładach jazdy
Koleje Małopolskie
pociągi SKA1 będą miały skrócone relacje. Składy z Wieliczki dojadą do Krakowa Płaszowa, a pociągi z Kraków Airport tylko do Krakowa Głównego. Na pozostałej części trasy obowiązywać będzie komunikacja zastępcza (tramwaje nr 3 i 50).
część pociągów SKA 2 z Miechowa pojedzie do stacji Kraków Płaszów, przez stację Kraków Olsza, z ominięciem stacji Kraków Główny.
cztery pociągi SKA3 z Tarnowa i jeden z Bochni zakończą kursy na stacji Kraków Olsza, zamiast w Krakowie Głównym.

Przewozy Regionalne
pociągi kursujące na trasie z Rzeszowa do Katowic i Wodzisławia Śląskiego pojadą objazdem przez stację Kraków Olsza, z pominięciem stacji Kraków Główny. Niektóre pociągi jadące od strony Trzebini na odcinku Zabierzów – Kraków Główny obsługiwane będą zastępczą komunikacją autobusową.

PKP Intercity
Zmieniono trasę pociągów Przemyśl – Świnoujście – Przemyśl, które pojadą drogą okrężną od Krakowa do Mysłowic, przez Spytkowice z ominięciem stacji Krzeszowice, Trzebinia i Jaworzno Szczakowa. Na odcinku Kraków – Mysłowice kursować będzie autobus komunikacji zastępczej.
pociąg nr 3524 do Olsztyna rozpocznie bieg w stacji Kraków Płaszów o godzinie 15:08 i pojedzie drogą okrężną z ominięciem stacji Kraków Główny.

 

 

(Bartłomiej Grzankowski/ek)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

50%
50%