|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Dożynki Powiatu Krakowskiego w Skale z udziałem polityków

Trwa wielkie radosne święto plonów - Dożynki Powiatu Krakowskiego w Skale. Uczestniczą w nim przedstawiciele gmin całego powiatu i politycy.

fot:K. Maciejczyk

Pod halę widowiskową w Skale dotarl barwny korowód dożynkowy. Wcześniej rolnicy, goście i przedstawiciele lokalnych władz wzięli udział  w mszy świętej. W korowodzie rolnicy niosą dożynkowe wieńce i płody rolne. Można też próbowac lokalnych przysmaków przywiezionych przez koła gospodyń wiejskich z całego powiatu.

Wieczorem poznamy najlepszych rolników powiatu oraz zostanie rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy i najbardziej tradycyjny wieniec. Zabawa potrwa do późnych godzin nocnych - zaplanowano występ kabaretu Weźrzesz i potańcówkę z zespołem Record. Takze dla dzieci przygotowano wiele atrakcji.

"Moja kampania nie będzie się różnic od tego co robiłam przez ostatnie 4 lata - mówiła posłanka i "jedynka" na wspólnej liście kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego i koalicji Polskiej Agnieszka Ścigaj z Partii Kuzkiz'15." Dla mnie najważniejsza jest polityka społeczna, całą kadencję temu poświęciłam - osoby niepełnosprawne, mali i średni przedsiębiorcy, handlowcy krakowscy to moje oczko w głowie i o to będę walczyć"

Z kolei senator Marek Pęk wicemarszałek senatu z Prawa i Sprawiedliwości nie wróży koalicji PSl-u z Kukiz'15 sukcesu wyborczego: "Jest to połączenie ognia z wodą, a jak się łączy ogień z wodą, to wychodzi z tego para. Z tego pomysłu politycznego nic nie wyjdzie, to jest zupełnie niewiarygodne" Cieszy się, że opozycja podzieliła się pomiędzy różne koalicje, co daje większą liczbę kandydatów, a co za tym idzie - zdaniem Pęka - większą szansę dla jego partii.


Parlamentarzyści, przedstawiciele senatu i rządu biorą udział w Dożynkach Powiatu Krakowskiego w podkrakowskiej Skale. Dla niektórych to początek kampanii wybprczej.

 

Katarzyna Maciejczyk/bp

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

17%
83%