|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Centrum Krakowa czeka w tym roku kumulacja remontów torowisk tramwajowych

Gruntownej przebudowy doczeka się nie tylko trasa do Bronowic, na modernizację której właśnie zakończył się przetarg, ale też ulica Krakowska, na której coraz częściej dochodzi do wykolejeń. Urzędnicy zapewniają jednak, że remonty to nie wszystko. Jak mówią przybliża się perspektywa budowy kolejnej linii tramwajowej, tym razem chodzi o połączenie pętli w Mistrzejowicach z Al. Jana Pawła II.

Posłuchaj materiału Kuby Kusego...

fot. Archiwum RK

"To są na pewno dobre wiadomości... zarówno pod kątem naszych motorniczych jak i pasażerów, którzy korzystają z komunikacji tramwajowej" - mówi Marek Gancarczyk, rzecznik MPK w Krakowie. "Myślę też, że z efektów tego remontu będą zadowoleni mieszkańcy. Bardzo pilnego remontu wymaga węzeł na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, Stradomskiej i Dietla. To niezwykle istotny węzeł. Proszę zwrócić uwagę jak wiele tramwajów kursuje tym odcinkiem" - dodaje.

"Kilka dni temu pojawił się pomysł remontu ul. Bieńczyckiej, a to w związku z tym, że deweloper dostał pozwolenie na przebudowę wjazdu i wyjazdu na swoje osiedle jak i propozycję wydłużenia peronów tak, aby przejście dla mieszańców pobliskiego osiedla było bezpieczne"- mówi Magdalena Wasiak z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. "Chodzi o odcinek między rondami Czyżyńskim a Kocmyrzowskim. Sto metrów torowiska. Pierwsze prace mogłyby się tam rozpocząć 1 kwietnia ale ze względu na Święta Wielkanocne zapewne rozpoczną się dopiero po nich" - dodaje. 

Zdaniem Michała Pyclika z ZIKiT-u, to największa akcja dotycząca modernizacji krakowskich torowisk.  Jak dodaje, w najbliższym czasie rozstrzygnięty będzie również przetarg na projekt przebudowy torowiska w ciągu ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki. W kolejce jest także kompleksowa przebudowa ulicy Starowiślnej, będącej jedną z kluczowych dla ruchu tramwajowego na Starym Mieście. Niemal gotowe jest też torowisko wzdłuż ulicy Igołomskiej, które czeka na zakończenie prac związanych z przebudową tej nowohuckiej ulicy.

(Jakub Kusy/mt)

75%
25%