|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Bezpośrednie połączenia z Krakowa do Berlina, pociągi do Katowic częściej i w godzinę

13 grudnia wejdzie w życie nowy rozkład jazdy PKP. Zmian i udogodnień jest sporo. Duży wpływ na to ma dobiegająca końca przebudowa linii kolejowej z Krakowa do Katowic. Dzięki temu na tej trasie będzie kursowało ponad dwa razy więcej par pociągów, bo aż 19.

Posłuchaj materiału Tomasza Bździkota

Fot. pixabay

"Połączenia z Krakowa do Katowic powinny być w końcu konkurencją dla samochodów. Bowiem nasze pociągi, wszystkie, jadą w formie przyspieszonej. Czas przejazdu to 67 minut, co jest praktycznie nieosiągalne w podróży samochodem. Cena za bilet w jedną stronę to 13 złotych w taryfie normalnej" - mówi Tomasz Musioł z Kolei Śląskich.

Warto dodać, że jedynie na bramkach na trasie do Katowic kierowcy muszą zapłacić w tym momencie 24 złote. Z Krakowa pojawi się też, kursujący raz dziennie, bezpośredni pociąg do Berlina.

"Jadący przez Katowice, Opole i Wrocław pociąg IC Wawel zapewni dojazd do stolicy Niemiec w ciągu około 7 godzin" - mówi Katarzyna Grzduk z PKP Intercity i dodaje, że pojawią się także nowe połączenia na trasie do Łodzi, Zakopanego czy też na Podkarpacie. Częściej pociągi będą też kursować na Śląsk. Do Wrocława zamiast 9 będzie kursować 14 par pociągów. Niektóre pokonają tę trasę w mniej niż trzy godziny.

"Do stolicy Małopolski krótsze będą też podróże między innymi do Opola. Tutaj najszybszy pociąg pojedzie w 2 godziny i 9 minut. Krótsze też będą przejazdy do Gdańska. Najszybszy pociąg dojedzie z Krakowa do Gdańska w około 5 godzin" - podkreśla Grzduk. Na Śląsk będzie też kursować blisko 30 pociągów POLREGIO dziennie w podobnej cenie i o podobnym czasie przejazdu co połączenia Kolei Śląskich.

"Niestety na niektórych trasach wciąż będą utrudnienia z powodu trwających remontów prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Będą one dotyczyć między innymi trasy Trzebinia-Oświęcim-Czechowice-Dziedzice. Z uwagi na brak przepustowości na odcinku Kraków Główny-Kraków-Płaszów wszystkie pociągi do i z Bielska-Białej i Wadowic będą rozpoczynać i kończyć bieg na stacji Kraków-Płaszów" - mówi Dominik Lebda, rzecznik prasowy POLREGIO, konieczne będzie korzystanie z zastępczej komunikacji autobusowej.  Podobnie cały czas będzie wyglądała sytuacja na linii z Krakowa do Zakopanego.

 

Tomasz Bździkot/łk

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

50%
50%