|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Będzie korekta organizacji ruchu na ul. Myślenickiej w Krakowie

Mieszkańcy krakowskich Swoszowic apelowali do Zarządu Dróg Miasta Krakowa, aby nieco usprawniono ruch w rejonie remontowanego odcinka Myślenickiej. "To jest możliwe" - odpowiadają drogowcy, ale proszą o cierpliwość, bo jest to też fragment drogi powiatowej. Wszystko trzeba uzgodnić z zarządcami z powiatu.

Posłuchaj o ulicy Myślenickiej

fot: M. Skowronek

Na ulicy Myślenickiej trwa drugi z czterech etapów gruntownej przebudowy. To mało znana ulica w Krakowie, bo nie jest główną arterią. Dla mieszkańców południowej części Krakowa, zwłaszcza Swoszowic, jest to jednak główna droga biegnąca przez całą dzielnicę. Remontowany odcinek ma około 2,5 kilometra. Obecnie trwają prace w okolicy skrzyżowania z ul. Szybisko i Sawiczewskich

- Mieszkańcy Swoszowic zwrócili się do nas z prośbą o wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. Szybisko oraz możliwość skręcania z Sawiczewskich w prawo w Myślenicką. Wysłaliśmy tam inspektorów, którzy zmierzyli natężenie ruchu i rzeczywiście okazało się, że ruch dwukierunkowy jest możliwy - mówi Magdalena Wasiak z ZDMK.

Grafika: ZDMK

Problem jednak w tym, że w tym miejscu ulica częściowo jest drogą powiatową. 

- Gdyby to była "nasza" droga, zrobilibyśmy to w jeden dzień. Ale w takim przypadku musimy otrzymać pozytywną opinię aż 8 jednostek sprawujących nadzór nad ruchem drogowym. Postaramy się to zrobić do końca tygodnia - tłumaczy Wasiak.

Mieszkańców męczy remont, który ich zdanim trwa zdecydowanie za długo. Remont odcinka w rejonie Szybiska i Sawiczewskich ma potrwać do końca roku, natomiast cały odcinek, aż do granicy Krakowa ze Świątnikami Górnymi będzie gotowy dopiero w przyszłym roku.

- Ekipy budowlane natrafiły też na niespodziankę w postaci starych, drewnianych elementów infrastruktury wodociagowej - mówi Magdalena Wasiak - Aby zrobić wszystko za jednym zamachem, MPWiK postanowiło zwiększyć zakres prac i na odcinku 1 km gruntownie zmodernizować sieć wodociągową. Mieszkańcy widzieli, że ta ulica będzie kompleksowo wyremontowana, zresztą tego właśnie oczekiwali.

- Ta ulica 20 lat czeka na remont - przyznaje jeden z mieszkańców - Organizacja ruchu jest skomplikowana, ale jest i jakoś działa.

Najważniejsze, aby w końcu na Myślenickiej było bezpiecznie, komfortowo i... estetycznie.

 

 

 

(Maciej Skowronek/ko)

100%
0%