|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Awantura o Zamek Królewski w Niepołomicach trwa. Fundacja kontra p.o. burmistrza

Fundacja, powołana do opieki nad Zamkiem, ma zostać zlikwidowana ze względu na rosnące zadłużenie. Pracownicy piszą list do mieszkańców i radnych, w którym skarżą się na decyzje pełniącego obowiązki burmistrza Krystiana Zielińskiego. A Krystian Zieliński odpowiada...

By Tobol; uploaded to Commons by Janmad - plWiki;, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2153750

"Utrzymywaliśmy Zamek, a teraz te koszty obciążą budżet Gminy" - piszą w liście otwartym do mieszkańców Niepołomic pracownicy Fundacji. Przyznają, że fundacja była zadłużona, jednak uważają, że nie otrzymali szansy na powrót do działalności i spłaty długów. "Choć była realna szansa na poprawę sytuacji, zostaliśmy zwolnieni i pozbawieni źródła utrzymania" - podkreślają.


Pełniący obowiązki burmistrza Krystian Zieliński odpowiada: "przyszło mi jedynie dopełnić formalności". Krystian Zieliński zarzuca Fundacji Zamek Królewski w Niepołomicach rosnące zadłużenie, które w tej chwili wynosi niemal milion czterysta tysięcy złotych. Zieliński wytyka zarządowi fundacji złe zarządzanie, brak wdrożenia planu naprawczego, który został zalecony przez Radę Miasta w listopadzie zeszłego roku i wprowadzanie w błąd mieszkańców. Jak twierdzi Zieliński, zarząd od listopada do marca nie zrobił nic, aby poprawić sytuację finansową fundacji. Podkreśla, że zadłużenie nie powstało w czasie ostatnich miesięcy, a w ciągu ostatnich lat. Dodaje także, że pracownicy Fundacji wcale nie zostali pozostawieni sami sobie. Jak pisze w liście otwartym, "w Urzędzie Miasta zatrudnionych jest obecnie pięć osób (z fundacji - dop. aut.) i prowadzone są rozmowy z kolejnymi, które zatrudnione zostaną od lipca po wygaśnięciu obecnych umów".

Osoby z fundacji zatrudnione w Urzędzie Miasta nadal mają zajmować się niepołomickim zamkiem i jego otoczeniem.
 Krystian Zieliński - związany z Prawem i Sprawiedliwością - został mianowany komisarzem w urzędzie miasta po tym, jak zarzuty niedopełnienia obowiązków usłyszał burmistrz Niepołomic Roman Ptak.

 

Martyna Masztalerz/bp

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

60%
40%