|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Prezentacja kandydatów PIS: "Chcemy kontynuować prowadzoną do tej pory politykę"

Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie rozpoczęło dziś kampanię parlamentarną w Małopolsce. W Krakowie pod Wawelem przed nowym billboardem wyborczym z hasłem "Dobry czas dla Polski" zaprezentowało się kilkudziesięciu kandydatów do sejmu i senatu. Jak podkreślił Arkadiusz Mularczyk, "jedynka" z okręgu nowosądeckiego chcą oni kontynuować prowadzoną przez nas do tej pory politykę.

Posłuchaj Arkadiusza Mularczyka

"Chciałbym przypomnieć 500 plus, 300 plus, mały ZUS dla młodych osób rozpoczynających pracę, obniżenia podatku PIT i bardzo wiele innych programów i inicjatyw społecznych. Te wszystkie programy mogły być realizowane dzięki mądrej polityce ekonomicznej polskiego rządu. Wpływy z podatków, walka z mafiami VAT-owskimi - to doprowadziło do tego, że rząd ma środki, by podnosić jakość życia naszych obywateli" - mówił Mularczyk.

Politycy PiS zaapelowali również do Grzegorza Schetyny, aby ujawnił, z jakich środków zamierza finansować swój program wyborczy. Chodzi o tak zwaną "szóstkę Schetyny" obejmującą między innymi plan pomocy dla osób starszych, premię za aktywność dla osób zarabiających mniej niż 4,5 tysiąca złotych brutto czy mniejsze kolejki do lekarzy specjalistów.

Na prezentacji zabrakło jednak pierwszej trójki z krakowskiego okręgu. Małgorzatę Wassermann, Ryszarda Terleckiego i Andrzeja Adamczyka miały zatrzymać ważne obowiązki w Warszawie.

Z kolei lider listy w Chrzanowie, b. rzecznik rządu w gabinecie Beaty Szydło - Rafał Bochenek przypomniał, że kandydaci PiS w ostatnim czasie odbyli szereg spotkań z Polakami.

"Przez całe wakacje spotykaliśmy się z wami, po to, aby rozmawiać o programie, o waszych bieżących problemach, o tych sprawach, które najbardziej was interesują" - mówił Bochenek. "Dzisiaj jesteśmy tutaj po to, aby przekazać informację, iż nadal te spotkania będą trwały, pomimo tego, że spotkania w ramach pikników rodzinnych dobiegły końca, i (odbyło się) to wielkie podsumowanie, które wczoraj miało miejsce w Stalowej Woli, i tak naprawdę było ukoronowaniem naszej wielotygodniowej działalności, tych wielu spotkań, które odbywały się w różnych zakątkach naszego kraju" - dodał.

W Tarnowie natomiast liderką została członkini zarządu województwa małopolskiego Anna Pieczarka, która w ostatnich wyborach samorządowych uzyskała najlepszy wynik w Polsce - ponad 72,7 tys. Na kolejnych miejscach znaleźli się: wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz posłowie: Michał Wojtkiewicz i Urszula Rusecka. Z okręgu startował będzie też b. poseł Kukiz'15 Norbert Kaczmarczyk.

"Tworzymy zwartą, sprawną drużynę - drużynę ludzi dobrze wykształconych, fachowców, którzy chcą pracować dla Polski i Polaków. Jesteśmy w pięknej Małopolsce - to jest drużyna Małopolski. (...) I dla nas ważni są mieszkańcy Małopolski i dla nich chcemy pracować. Tworzymy realny, konkretny program i z tym programem chcemy iść do naszych wyborców" - mówiła Pieczarka.

 

(Magdalena Zbylut/PAP/łk)

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

64%
36%