|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Trudne warunki na małopolskich drogach. Relacja

Słuchacze informują o wypadkach i kolizjach. Stoi zakopianka. Autobusy krakowskiego MPK mają problemy z wyjazdem za miasto.

Fot. Piotr Korczak

20.10 -  W Żmiącej w powiecie limanowskim w zderzeniu samochodów jedna osoba została ranna, a przy wjeździe do Tuchowa - na ul. Daszyńskiego tir stanął w poprzek drogi i ją zablokował. Przypominamy o trudnych warunkach na drogach regionu - najgorzej jest na południu Małopolski - tam cały czas sypie śnieg.

19.30 - Nie ma już utrudnień na utrudnienia na dk 7, odcinek Książ Wielki - Miechów.

18.30 - Utrudnienie na dk 7, odcinek Książ Wielki - Miechów. Samochód ciężarowy złożył się na dwóch pasach jezdni i doprowadził do kolizji z samochodem osobowym. Zablokowany jeden pas jezdni.

18.00 - Bardzo duże utrudnienia na drogach Małopolsce. Około sześciu kilometrów mają korki na krajowej siódemce w okolicach Miechowa - tam zderzyły się trzy samochody osobowe i ciężarówką. Ruch powoli jest przywracany, ale auta przejeżdżają wahadłowo.

Wciąż ogromne kłopoty są też w rejonie Nowego Sącza. Miasto jest sparaliżowane - kierowcy stoją w długich karkach przy wjazdach od strony Brzeska, Starego Sącza i Chełmca. Również na Podhalu wiele dróg jest nieprzejezdnych

17.30 - Zablokowana jest droga krajowa nr 7 koło Miechowa - zderzyły się tam trzy samochody osobowe i tir. Auta blokują jezdnie, korki w obu kierunkach mają po około sześć kilometrów.

Nasi słuchacze wciąż informują o wypadkach i kolizjach. Wciąż stoi zakopianka - autobusy krakowskiego MPK mają problemy z wyjazdem za miasto.

17.27 -

17.15 - SMS od słuchacza: Wolna jazda z góry faktycznie od Cianowic, ale płynnie. Zielonki i Pachonskiego... Zabetonowane

17.05 - SMS od słuchacza: Jedziemy właśnie z Zakopanego do Wadowic. Droga przez Czarny Dunajec i dalej na Suchą Beskidzką jest przejezdna.

17.00  - Ogromne kłopoty z dojazdem do Nowego Sącza. Śnieżyca sparaliżowała niemal wszystkie główne drogo prowadzące do miasta. Kierowcy stoją w korkach na krajowej 75. Tam zator zaczyna się w rejonie mostu na Dunajcu w Kurowie i ciągnie się aż do wjazdu do Nowego Sącza. Zablokowany jest też wjazd do miasta od strony Starego Sącza. Fatalne warunki są też na drodze z Nowego Sącza do Krynicy oraz na drodze z Krynicy przez Muszynę do Piwniczej.

 Bardzo trudno jeździ się też po drogach Podhala oraz Małopolski zachodniej. Jak informuje krakowskie MPK, problemy są już niemal na wszystkich podmiejskich liniach autobusowych. Kursy są opóźnione, część ma skrócone trasy.

16.57 - SMS od słuchacza Łukasza: Ze Skały do Kr jest ok. Dopiero kolo Zielonek korek.

16.53 - W Świątnikach Górnych na wzniesieniu obok Urzędu Gminy korek (od strony Wrząsowic).

16.52 - SMS od słuchacza: Ze Skały do Krakowa 2,5 godziny. Lodowisko

16.50 - Duże utrudnienia w kursowaniu autobusów na niemal wszystkich liniach aglomeracyjnych z powodu intensywnych opadów śniegu.

16.37 - Silne śnieżyce przechodzą nad Małopolską - najtrudniejsza sytuacja jest na górskim odcinku zakopianki. Trudno wyjechać z Nowego Targu w kierunku Rabki, kolejne utrudnienia są w rejonie Klikuszowej oraz Skomielnej Białej. Tam samochody ledwo radzą sobie na błocie pośniegowym.

Trudna sytuacja też na drogach w rejonie Krynicy i Nowego Sącza. Jak informują słuchacze Radia Kraków bardzo ślisko jest też na drodze krajowej 79 w rejonie Zabierzowa i Rudawy.

To tylko główne trasy - gorzej może być na drogach lokalnych. Prosimy o ostrożność. A jeżeli mają Państwo ważną informację z dróg, którą możemy przekazać innym kierowcom - prosimy o SMS pod numer 4080.

16.36 - SMS od słuchacza Łukasza: Droga między Nowym Wiśniczem a Bochnią. Stoję już 40 minut. Przejechałem około 1 km. A właśnie zaczęła się śnieżyca

16.20 - SMS od słuchaczki Edyty: Ogromny korek od mostu w Kurowie do samego Nowego Sącza.

16.00 - o śnieżycach bardzo trudne warunki są na drogach. Kierowcy stoją między innymi na trasie z Nowego Sącza do Krynicy, gdzie samochody stoją w korkach między innymi w Nawojowej i Krzyżówce. Fatalnie jest też na 79 w okolicach Trzebini oraz na trasie olkuskiej.  
Przez kilkadziesiąt minut zablokowana była też zakopianka w rejonie Skomielnej Białej. Tam z trudnymi warunkami nie poradzili sobie kierowcy ciężarówek.

15.30 - Po intensywnych opadach śniegu stanęła zakopianka w rejonie Skomielnej Białej. Tam z podjazdami nie radziły sobie samochody ciężarowe. Na miejsce skierowano solarki i pługi. Po posypaniu jezdni, samochody powoli ruszają, ale w obu kierunkach tworzą się korki.

Bardzo źle jeździ się też po drogach w rejonie Wadowic, Oświęcimia i Olkusza. Jest ślisko. Tworzą się zatory. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad teraz na głównych trasach w regionie pracuje kilkanaście pługów i solarek.

Kłopoty mają też autobusy aglomeracyjne. Część linii ma skrócone trasy, część autobusów notuje opróżnienia. Tak jest między innymi na liniach do Balic, Zielonek, Świątnik Górnych, Zabierzowa, Skawiny i Krzeszowic.

15.20 -

15.15 - Zakopianka: Korek jest niemal na całej trasie. Kierowcy jadący w stronę Krakowa stoją już przy nowym targu. Późnej ślimaczym tempem jada w stronę Rabki. Niektórzy utknęli w gigantycznym zatorze przy zjeździe z nowego odcinka. W kolejce samochodów utknął nasz słuchacz. Jak mówi, stoi tam już godzinę i wypatruje piaskarek.
 

100%
0%