|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Sanepid zapewnia, że produkty z nielegalnego mięsa wycofano z małopolskich sklepów

Wszystkie produkty z mięsa z nielegalnego uboju zostały już wycofane ze sklepów w Małopolsce - informuje sanepid. Łącznie podejrzane produkty trafiły do 28 sklepów i restauracji w 5 powiatach w Małopolsce.

Posłuchaj, co mówi Jacek Żak z Wojewódzkiej stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie

Fot. pixabay

"Produkty zostały wycofane z obrotu, jednak zanim tak się stało, część została sprzedana. Nie odnotowaliśmy żadnych niepokojących sygnałów, dotyczących na przykład zatruć" - mówi Jacek Żak z Wojewódzkiej stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie:

Wycofane zostały między innymi frankfurterki i kiełbasy z wołowiną, a także cheeseburgery i burgery wołowe czy tortilla z wołowiną.

 

 

(RK/ew)
 

0%
100%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 12

Ehh2

Środa, 6 lutego 2019, 06:49

Drodzy Wegerarianie toz to krowki mleczne.W ich hodowli mieso, to jakby. ..produkt uboczny. Paradoksalnie bydlo miesne jest w o wiele lepszej kondycji, bo ...odchodzi mlodo,zaraz po osiagnieciu optymalnej wagi...Zasadniczo w swiecie naturalnym osobnik oslabiony nie mogacy sie obronic. ..jest zjadany.

Odpowiedz

riko

Środa, 6 lutego 2019, 00:53

Wielkie halo o krowy. To samo dzieje się z końmi, świniami ,drobiem itd. SMACZNEGO

Odpowiedz

wiesiek

Wtorek, 5 lutego 2019, 21:15

Jakaś antypolska telewizja to wykryła Przypadek? Nie sądzę. Znowu działanie na szkodę Polski. Niech nam unia nie robi kontroli i jakichś zakazów nie nadaje. Jak im nasze polskie mięso nie pasi to niech nie jedzą. Sami zjemy, będzie dla nas więcej.

Odpowiedz

AdamT

Wtorek, 5 lutego 2019, 20:21

A ja w niedzielę spożyłem pyszny stek z rostbefu z rozmarynem. Jak każda nagonka nie jest warta tego, żeby wpadać w panikę. Wegetarian pozdrawiam, bo nie mam nic przeciwko ich diecie. Wy też dajcie nam - mięsożercom - spokój. Taki producent żywności (jakiejkolwiek) powinien dostać dożywotniego bana. - To fakt. Jak czytam skład wielu produktów w sklepie, to mam wrażenie, że są bardziej toksyczne od tego trefnego mięsa. To że toksyny spełniają normę nie przesądza o tym, że to trucizna. Pasuje na to też zwracać uwagę.

Odpowiedz

Ala

Wtorek, 5 lutego 2019, 19:00

Bo to mięso może zawierać duże ilosci antybiotyków lub pochodzić od chorych zwierząt. Utylizacja to jedyne rozwiązanie. Nie można ryzykować.

Odpowiedz

Wtorek, 5 lutego 2019, 18:48

Pies to nie człowiek i nie zje padliny.

Odpowiedz

Wtorek, 5 lutego 2019, 18:13

Dlaczego mięso utylizują zamiast przekazać do schronisk dla psów?

Odpowiedz

wegetarianin

Wtorek, 5 lutego 2019, 17:53

Ja się bardzo cieszę z powodu tej afery. Liczę na to, że będzie ona bolesna dla tej branży i rzeźnie będą padać co ograniczy niehumanitarne traktowanie zwierząt.

Odpowiedz

ki

Wtorek, 5 lutego 2019, 16:38

Nie wierzę temu teoretycznemu państwu i jego przedstawicielom. Mięso przestałem jeść i wam też polecam. To zatrute poszło praktycznie wszędzie tylko nie chcą robić przykrości biznesowi stad zmowa milczenia.

Odpowiedz

Jędrek

Wtorek, 5 lutego 2019, 15:49

A kto wam niby uwierzy ? Chyba tylko ciemny lud smoleński.

Odpowiedz

woki

Wtorek, 5 lutego 2019, 15:43

Największym skandalem jest to, że informacji o tym, gdzie trafiło mięso nie podano do publicznej wiadomości NATYCHMIAST. Teraz jakieś Żabki pokazują komunikaty i proszę o zwrot nieprzebadanego mięsa kupionego u nich z metkami poszczególnych producentów wyrobów, kiedy zapewne juz zostały zjedzone... mimo, że afera trwa ponad tydzień. Oczywiście w tym chorym kraju za nieudzielenie takiej informacji nikt nie beknie, bo ludzie to możne nie krowy, ale na pewno bydło rogate wypasane na hali. Na szczęście wołowiny ze sklepów nie jadam, a po tym incydencie na pewno nigdy się nie skuszę.

Odpowiedz

ehh

Wtorek, 5 lutego 2019, 15:35

Chociaz tego miecha nie marnujcie i nie utylizujcie,tylko przekazcie gdzies gdzie zostanie spozytkowane.

Odpowiedz