|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Prawie 7 mln zł na wsparcie dzieci objętych pieczą zastępczą w Małopolsce

Prawie 7 mln zł przeznaczonych zostało na pomoc podopiecznym objętych pieczą zastępczą w Małopolsce w czasie epidemii. Pieniądze wykorzystane zostaną na zakup sprzętu komputerowego i środków ochronnych.

posłuchaj

Fot. Pixabay

Fundusz "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie pandemii COVID-19" finansowany jest w głównej mierze ze funduszów europejskich przy współfinansowaniu krajowym.

Pieniądze, na podstawie umów wojewody małopolskiego ze starostami, mają trafić do potrzebujących na początku sierpnia. Małopolska na realizację tego celu otrzyma prawie 7 mln zł, z czego prawie 400 tys. zł trafi do powiatu krakowskiego.

"Zostaną one przeznaczone przede wszystkim na zakup sprzętu komputerowego. Zakładamy, że będą to 102 zestawy komputerowe z pełnym oprogramowaniem" – mówił starosta Wojciech Pałka podczas piątkowego briefingu. Dodał, że kupione i dystrybuowane będą również środki ochronne.

Starosta przypomniał, że prowadzenie pieczy zastępczej jest zadaniem własnym samorządu powiatowego. Podopieczni objęci są opieką zarówno w domach dziecka, jak i w rodzinach zastępczych zawodowych i niezawodowych, spokrewnionych i niespokrewnionych.

"Jest to grupa osób, która wymaga szczególnego wsparcia" – podkreślił Pałka.

Jedną z placówek, która objęta zostanie pomocą jest Rodzinny Dom Dziecka Dar Serca w Skawinie. Przebywa w nim 9 wychowanków w wieku od 5 do 25 lat, kilku pracowników, a także dzieci z kolejnego domu dziecka.

Jak mówił dyrektor brat Marcin Mistur, jego placówka w ogóle nie była przygotowana do podjęcia działań, które wymusił wybuch epidemii.

"Początkowo działaliśmy prowizorycznie, ale wsparcie samorządu znacznie ułatwiało nam pracę i pomogło naszym wychowankom w pełni uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych" – podkreślił.

W woj. małopolskim dofinansowaniem objętych zostanie ponad 2,2 tys. podmiotów pieczy zastępczej, czyli rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych. Obecnie przebywa w nich ponad 4 tys. dzieci.

 

(PAP/Dominika Kossakowska/jp)

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

0%
100%