|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Powyborcze rozliczenia w małopolskiej PO

Wniosek o wykluczenie z partii Witolda Latuska za działania na rzecz konkurencyjnego komitetu wyborczego przyjął Zarząd Regionu PO w Małopolsce. Został on skierowany do rzecznika dyscypliny partyjnej. Latusek jest szeregowym członkiem PO. W wyborach do Sejmiku założył Komitet Wyborczy "Wspólna Małopolska", który wystawił 51 kandydatów i zdobył w regionie 61 tys. 511 głosów (4,48 proc.)

Witold Latusek. / fot: J. Bańka

"Zarząd Regionu przyjął wniosek do rzecznika dyscypliny partyjnej o usunięcie Witolda Latuska z partii za działania na rzecz konkurencyjnego komitetu. Wiele osób rozmawiało z nim o tym, aby tego komitetu nie było. Nie posłuchał. Nie pomógł nam, bo ten komitet urwał parę procent głosów Koalicji Obywatelskiej, a mandatu nie zdobył" – powiedział PAP we wtorek szef małopolskiej PO Aleksander Miszalski. Podczas głosowania w sprawie tej uchwały w poniedziałek wieczorem jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Miszalski dodał, że powołany został zespół audytowy, którym kieruje Bogdan Klich. Zespół ma przeanalizować przyczyny przegranej PO w wyborach do sejmiku województwa oraz stan struktur partyjnych. Kolejny zespół - złożony z doświadczonych samorządowców – ma się zająć przygotowaniem kampanii do przyszłorocznych wyborów do PE.

Witold Latusek powiedział PAP, że "frustracja grupy, która jest odpowiedzialna za przewidywaną od pewnego czasu klęskę PO w wyborach do sejmiku znalazła swoje ujście w działaniach pozorowanych". "Próbują przesunąć winę ze swoich nieudolnych działań na kogoś, kto podjął realną walkę, żeby ocalić sejmik. Gdyby nie błędy PO, byłoby zupełnie inaczej" – ocenił.

"Wniosek o moje odwołanie to wynik wewnętrznych rozgrywek partyjnych. Winę za klęskę ktoś musiał ponieść i padło na mnie. Nie jestem zaskoczony tą wczorajszą decyzją" - dodał. Jak mówił, czeka na pismo o wykluczeniu z partii podpisane przez przewodniczącego PO Grzegorza Schetynę. "Będzie to dla mnie jak najpiękniejszy dyplom" – powiedział Latusek.

 

 

 

(PAP/ko)

44%
56%