|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Po wypadku w Tenczynie w szpitalach jest jeszcze 18 osób

Po wypadku w Tenczynie hospitalizowanych jest obecnie 18 osób; jedna z nich jest w stanie ciężkim - poinformowała w piątek wieczorem rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego Joanna Paździo. Odcinek Zakopianki w Tenczynie, gdzie w piątek doszło do wypadku z udziałem autokaru przewożącego dzieci, jest już przejezdny – podała późnym wieczorem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Droga była zablokowana przez ponad dwanaście godzin.

posłuchaj świadka wypadku

fot: Grzegorz Momot/PAP

Do wypadku doszło przed godziną 11. Według ustaleń policji, autobus, który jechał od strony Zakopanego, czołowo zderzył się z tirem. Pojazdy stanęły w poprzek drogi i częściowo wjechały do rowu. Policja przypuszcza, że jeden z pojazdów mógł zjechać na przeciwległy pas ruchu. W wypadku brał udział również samochód osobowy. W wypadku poszkodowanych zostało w sumie 49 osób: 6 dorosłych oraz 43 dzieci. 34 osoby zostały przewiezione do szpitali, w których obecnie pozostaje osiemnaścioro z nich.

Jak podała rzeczniczka, poszkodowani w tym zdarzeniu doznali różnych urazów najczęściej spotykanych w wypadkach komunikacyjnych, takich jak złamania kości, kręgów, stłuczenia, rany oraz obrażenia powierzchowne. Jedna osoba jest w stanie ciężkim.

"W większości ci poszkodowani, którzy zostali hospitalizowani, są w stanie dobrym" - poinformowała Paździo. Znajdują się oni w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, szpitalu w Nowym Targu, w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach, w CUMRiK w Krakowie, szpitalu w Suchej Beskidzkiej, Szpitalu im. Żeromskiego w Krakowie oraz w szpitalu w Limanowej.

W akcji ratowniczej uczestniczyło 14 zastępów straży pożarnej, w tym osiem PSP. Pracowało także osiem zespołów ratownictwa medycznego, cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz helikopter wojskowy.

W związku z piątkowym wypadkiem na zakopiance wojewoda małopolski Piotr Ćwik zwołał na sobotę posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

"Na spotkaniu tym omówione zostaną działania podjęte w czasie akcji ratowniczej i bezpośrednio po niej. Ponieważ zbliżają się wakacje i trwa wciąż sezon +Zielonych Szkół+, chcemy przeanalizować przygotowanie służb do wzmożonego ruch na drogach" - mówiła PAP rzeczniczka wojewody.

Tuż po tym spotkaniu na dziedzińcu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie odbędzie się briefing prasowy podsumowujący dotychczasowe działania.

 

PAP/bp

 

25%
75%