|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Po tragedii w Tatrach flagi w Małopolsce opuszczone do połowy masztu

W Zakopanem ogłoszona jest żałoba po tragicznych wydarzeniach w Tatrach. Odwołane zostały planowane imprezy rozrywkowe, flagi są opuszczone do połowy masztów. Kir pojawi się na flagach Małopolski we wszystkich urzędach w naszym regionie.

Fot. Piotr Korczak

Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski zarządził także uczczenie pamięci ofiar tragiczej burzy minutą ciszy podczas wszystkich wydarzeń organizowanych przez samorząd. Marszałek zadeklarował wsparcie dla służb biorących udział w akcji ratunkowej - pomoc w naprawie sprzętu zniszczonego w trakcie działań w górach, podziękował ratownikom TOPR, którzy pospieszyli z pomocą rannym turystom i złożył kondolencje rodzinom ofiar. 

Kondolencje złożył także metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski. "Jako arcybiskup i metropolita wraz ze wszystkimi wiernymi pragnę wyrazić moje głębokie współczucie i żal, ale jednocześnie solidarność z osobami, które ta tragedia dotknęła" - powiedział arcybiskup. Metropolita krakowski podziękował też wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję ratunkową w Tatrach.

Turyści i mieszkańcy Zakopanego są wstrząśnięci ogromem tragedii. "Niewyobrażalna tragedia, nie do opisania, nie do przeżycia. My przed burzą zdążyliśmy dotrzeć do domu, choć w planach była wyprawa na Gubałówkę. Zmieniłyśmy plany, jak zauważyłyśmy, że zaczyna się ściemniać" - mówiła Radiu Kraków jedna z turystek. 

Nadal nie ma kontaktu z dwiema osobami, które są poszukiwane po czwartkowej burzy. Jak już informowaliśmy, ratownicy TOPR-u znów są w akcji w górach - kontynuują poszukiwania. Nad północną ścianą Giewontu lata śmigłowiec.

W gwałtownych burzach, jakie przeszły w czwarteknad Tatrami zginęło pięć osób, w tym jedna w Tatrach Słowackich. Wśród ofiar jest dwoje dziesięcioletnich dzieci. Ponad sto pięćdziesiąt osób zostało rannych. W szpitalach nadal przebywa ponad trzydzieści najciężej rannych - mimo bardzo poważnych obrażeń ich stan jest stabilny. WIĘCEJ

 

Fot. Piotr Korczak

(RK/ew)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

0%
0%