|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ferie w Małopolsce - oferta zajęć

12 lutego w Małopolsce rozpoczęły się ferie zimowe. Jak zwykle oferta zajęć dla dzieci i młodzieży jest bardzo bogata. Jakie atrakcje przygotowano w tym roku?

Ferie na lodowisku w Tarnowie. Fot. P. Topolski

KRAKÓW

MHK

Ferie w mieście nie musza być nudne! A już na pewno nie w Krakowie. Spędź ferie w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa!
Przygotowaliśmy atrakcyjny program dedykowanej każdej grupie wiekowej. Wykonasz witraż, czy zaprojektujesz kostiumy i maski teatralne, poznasz tajniki origami, zagrasz w różne gry planszowe m.in. 7. W obronie Lwowa, czy wcielisz się w obrońców dawnego Krakowa. Zapraszamy dzieci i młodzież do naszych oddziałów. Zajęcia są bezpłatne. Obowiązuje rezerwacja miejsc.
Pełen program znajdziesz TUTAJ.

MOCAK

W czasie tegorocznych ferii zimowych województwa małopolskiego odwiedzający Muzeum mogą liczyć na wiele atrakcji. Jak co roku planujemy warsztaty otwarte, spotkania dla grup zorganizowanych oraz lekcje muzealne. Oferta kierowana jest do dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów.

Oferta dla indywidualnych zwiedzających (dzieci, młodzieży i rodzin z dziećmi):

Science fiction

W sobotę 10 lutego o godzinie 12 zapraszamy osoby w wieku od 12 do 15 lat na zajęcia towarzyszące wystawie Nonsensowne technologie. Uczestnicy obejrzą interaktywne obiekty i instalacje autorstwa Przemysława Jasielskiego i Rainera Prohaski. W części warsztatowej młodzież pod okiem specjalistów z zakresu nowych technologii wykona serię doświadczeń artystyczno-naukowych.

Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 44 (pn.–pt. godz. 11–16)

Zabawy z książką

W sobotę 17 lutego odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Zabawy z książką.

Zimno-ciepło. Warsztaty rodzinne

W niedzielę 25 lutego o godzinie 12 zapraszamy rodziny z dziećmi do 12. roku życia na warsztaty towarzyszące wystawie Artyści z Krakowa. Generacja 1970–1979. W prezentowanych na ekspozycji dziełach uczestnicy odnajdą ciepłe i zimne motywy. Zainspirowani instalacją Małgorzaty Markiewicz spróbują nadać nowe znaczenia rzeczom przyniesionym z domu.

Materiały zapewnia Muzeum. W miarę możliwości prosimy o przyniesienie niepotrzebnych przedmiotów, na przykład zabawek, uszkodzonych lub zużytych sprzętów codziennego użytku.

Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 44 (pn.–pt. godz. 11–16)

Oferta dla grup:

Rysunki na szkle

Między 12 a 25 lutego zapraszamy stowarzyszenia działające nieodpłatnie na rzecz dzieci i młodzieży na cykl kreatywnych warsztatów dotyczących witrażu. Uczestnicy zwiedzą Muzeum i poznają wybrane eksponaty z Kolekcji MOCAK-u, przekonają się, na jak różne sposoby współcześni artyści wykorzystują motywy dekoracyjne w swoich dziełach. Podczas części praktycznej uczestnicy wykonają własne prace.

Zajęcia odbywać się będą w ramach miejskiego projektu kulturalnego Kraków – miasto Stanisława Wyspiańskiego.

Terminy będą ustalane indywidualnie z każdą grupą (liczącą do 20 osób). Planujemy 4 spotkania. Decyduje kolejność zgłoszeń. Rezerwacji można dokonać pod adresem: edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 44 (pn.–pt. godz. 11–16)

Lekcje muzealne

W czasie ferii zimowych zapraszamy także grupy zorganizowane do korzystania z szerokiej oferty lekcji muzealnych. Dodatkowo, tylko w tym okresie, dostępne są dwa tematy:

– Pomysł, projekt, realizacja. Lekcja inspirowana wystawą Nonsensowne technologie

Moje miejsca. Lekcja inspirowana wystawą Artyści z Krakowa. Generacja 1970–1979

Szczegóły TUTAJ

 

Muzeum Narodowe

Kod Białego Gronostaja, czyli tropem najcenniejszych skarbów

Szyfry, kody, tajne znaki i symbole... Lubimy je tropić, odczytywać ukryte w nich treści, podążać ich śladem. Zwłaszcza, gdy prowadzi to do najcenniejszych skarbów muzealnej kolekcji. Dzieła sztuki mówią do nas wieloma językami, jeden z nich to język symboli iznaczeń. Podczas warsztatów będziemy je czytać, dziwić sie im i nimi bawić. Naszym przewodnikiem zostanie jeden z muzealnych skarbów – przystrojony w zimową szatę biały gronostaj.

26.01.2018 (piątek), godz. 10:00 i 11:30

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem

ul. Kasprusie 19

Ślady na pięciolinii

Kody, szyfry, kropki, kreski, linie, klucze - co kryje się za tymi tajemniczymi znakami? Jak odczytać i zrozumieć symbole zapisane na kartach pięciolinii? Jaki sejf da się otworzyć kluczem wiolinowym? Podczas warsztatów postaramy się otworzyć skarbiec należący do słynnego kompozytora, razem spróbujemy złamać kod, by uwolnić ukrytą w nim muzykę.

Może nawet uda nam się porozmawiać ze sobą jej językiem... Jeśli masz ochotę przenieść się w świat melodii, rytmów, tonacji i muzycznych inspiracji koniecznie odwiedź dom Karola Szymanowskiego.

13.02.2018 (wtorek), godz. 12:00

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Rynek Gł. 3

Na złotym łańcuchu

Pewnie nie raz udało Wam się spotkać wyjątkowo pięknego i dobrze wychowanego psa, poznać gadatliwą papugę lub wypatrzyć klucz dostojnych żurawi. Miejmy nadzieję, że nie mieliście okazji uciekać przed czwórką rozpędzonych koni, ale całkiem możliwe, że skądś kojarzycie czarnego nietoperza na tle bladego księżyca. Na pewno jednak nie widzieliście jeszcze tygrysa na złotym łańcuchu. Podczas warsztatów wspólnie przeżyjemy takie spotkanie i poznamy więcej zwierząt, które strzegą tajemnic powierzonych im przez mistrzów dawnego malarstwa.

14.02.2018 (środa), godz. 12:00

Gmach Główny, al. 3 Maja 1 / wystawa: Dama z gronostajem

Dama modna

Czy wiecie, że moda także ma swoje kody, a najlepszymi szyfrantami modowych tajemnic bywali artyści? Tym razem mistrz malarskich kodów – Leonardo da Vinci – odkryje przed nami sekrety stroju najsłynniejszej damy świata. Przy okazji dowiemy się, w co ubierały się renesansowe elegantki oraz co nosili modni panowie. Przekonamy sie, że wytworne mieszkanki Mediolanu nie gardziły warkoczami, a eleganccy mężczyźni nie wstydzili się beretów. Zbadamy autentyczność elementów stroju i złamiemy kod zapisany kolorami ubrań.

15.02.2018 (czwartek), godz. 10:30

Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM, p. Sikorskiego 6

Co zbierała Izabela? O kolekcjonowaniu

Skąd się wzięły muzea? Po co komu galerie, w których nie można nic kupić? Kto w ogóle wpadł na pomysł, by gromadzić cenne przedmioty i pozwalać ludziom je tylko oglądać? A może nie tylko... Czy przypadkiem muzeum to nie wielka kolekcja tajemnic i zagadek, które ciągle czekają na nowe rozwiązania?

Podczas warsztatów poznamy jedną z najsłynniejszych kolekcjonerek, której pasją było tworzenie muzeum. To właśnie dzięki jej namiętności do sztuki w Krakowie zamieszkał najsłynniejszy na świecie gronostaj i wiele innych skarbów. Jeśli tylko sławna księżna pozwoli nam zaglądnąć do swojego pamiętnika odkryjemy historię pierwszego polskiego muzeum.

16.02.2018 (piątek), godz. 10:30

Pałac Biskupa Erazma Ciołka, ul. Kanonicza 17

Legendarny skarbiec

Galeria, która odwiedzimy, mieści się w bardzo starym pałacu, a stare pałace, zamki, budowle od ciemnych lochów po zakurzone strychy pełne są tajemnic. Cennych tajemnic pochodzących czasem z bardzo odległych czasów. Komnaty pałacu przy ul. Kanoniczej stanowią skarbiec, w którym smacznie śpią najpiękniejsze polskie legendy. Podczas warsztatów uprzejmie je obudzimy, prosząc, by stały się przewodnikami po zakamarkach tego wyjątkowego miejsca. Przy okazji sami stworzymy skarbiec, w którym ukryjemy najcenniejszą legendę.

Prowadzenie: Ewelina Krawczyk

16.02.2018 (piątek), godz. 10:00 i 11:30

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem

ul. Kasprusie 19

Ślady na pięciolinii

Kody, szyfry, kropki, kreski, linie, klucze - co kryje się za tymi tajemniczymi znakami? Jak odczytać i zrozumieć symbole zapisane na kartach pięciolinii? Jaki sejf da się otworzyć kluczem wiolinowym? Podczas warsztatów postaramy się otworzyć skarbiec należący do słynnego kompozytora, razem spróbujemy złamać kod, by uwolnić ukrytą w nim muzykę. Może nawet uda nam się porozmawiać ze sobą jej językiem... Jeśli masz ochotę przenieść się w świat melodii, rytmów, tonacji i muzycznych inspiracji koniecznie odwiedź dom Karola Szymanowskiego.

17.02.2018 (sobota), godz. 11:00

Muzeum Książąt Czartoryskich, ul. Pijarska 8 / wystawa: Najcenniejsze. Kolekcja Książąt Czartoryskich

Kobieta w czerni

Czerń i szarość to kolory, które możemy kojarzyć z modą i elegancją, ale także ze smutkiem i cierpieniem. Dlaczego zdominowały obraz, który książę Władysław Czartoryski zakupił od Jana Matejki? Co sprawiło, że książę zdecydował się kupić niedokończone dzieło? Kim jest kobieta w czerni namalowana w centrum obrazu?

Podczas spotkania wspólnie odkryjemy tajemnicę jednego z najcenniejszych skarbów książęcej kolekcji.

20.02.2018 (wtorek), godz. 10:30

Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM, pl. Sikorskiego 6

Mały obraz – wielki skarb

Cenne skarby przechowujemy w skarbcu. To wie każdy. Skarbcem może być szafa pancerna w banku, szuflada zamykana na kluczyk, albo tajny schowek pod łóżkiem. Wszystko zależy od rodzaju skarbu. Zboże, które kiedyś było wielkim skarbem, przechowywano w specjalnym budynku zwanym spichlerzem. Dziś jeden z takich spichlerzy stał się skarbcem do przechowywania dzieł sztuki, czyli muzeum.

Podczas warsztatów zastanowimy się, dlaczego jedne dzieła są cenniejsze od innych i co decyduje o ich wartości. Czy wielkość ma tu jakieś znaczenie? Przyjdź na warsztaty i wspólnie urządzimy plebiscyt na najfajniejsze dzieło.

21.02.2018 (środa), godz. 10:30

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Rynek Gł. 3

Co to za stworzenie?

Co robią zwierzęta na obrazach? Czy są wyrazem zainteresowania artystów fauną lub przejawem ich osobistych sympatii? Czy tylko grzecznie pozując artyście stały się efektownym elementem dekoracji dzieła? A może zwierzęta w dziełach sztuki mają zupełnie inne, ukryte znaczenie? Podczas warsztatów pobawimy się w tropicieli śladów i symboli, którymi mówią do nas muzealne zwierzęta i odkryjemy imię stworzenia, które może mieć nam najwięcej do powiedzenia.

22.02.2018 (czwartek), godz. 10:30

Pałac Biskupa Erazma Ciołka, ul. Kanonicza 17

Skarby z krainy smoka

Kraina smoka? Gdzie się znajduje i czy istnieje naprawdę? Czy oprócz smoków mieszkają w niej także inne dzikie bestie, dziwne stwory i legendarne zwierzęta? Czy dawni malarze naprawdę widzieli smoki, gryfy i jednorożce, które malowali na obrazach? Jakich skarbów od setek lat strzegą mityczne stwory: złota, klejnotów, a może siły i odwagi, a nawet przebiegłości i sprytu? Czy zamieszkujące krainę smoka lew, orzeł, owieczka i osiołek też są strażnikami skarbów. Dużo tych pytań, ale na wszystkie odpowiemy, odwiedzając wspólnie tę mityczną krainę, która znajduje się... przy ulicy Kanoniczej. Poznamy legendarne stworzenia i do skarbów, których strzegą, dołożymy coś wyjątkowego od siebie.

23.02.2018 (piątek), godz. 10:30

Gmach Główny, al. 3 Maja 1 / wystawa: Wyspiański

Kim oni są?

Czy spacerując ulicą lub obserwując ludzi w tramwaju, zdarza Wam się zastanawiać, kim są, czym się zajmują, gdzie pracują, czy mają dzieci, kota lub psa? Podobnie bywa w muzeum. Mijając kolejne obrazy, możemy się zastanawiać, kim są lub kim byli ich bohaterowie. Okazuje się, że czasem bardzo łatwo możemy to sprawdzić, odczytując podpis pod obrazem, lecz bywa i tak, że musimy się nad znaczeniem tego podpisu mocno zastanowić. Postacie w dziełach sztuki nie zawsze są tym, kim się być wydają, czasem odgrywają jakąś ważną rolę. Jak w teatrze. Zwłaszcza w obrazach artysty, który teatr kochał prawie tak samo jak malarstwo.

24.02.2018 (sobota), godz. 11:00

Muzeum Książąt Czartoryskich, ul. Pijarska 8 / wystawa: Najcenniejsze. Kolekcja Książąt Czartoryskich

Sarkofagowe opowieści

Na zakończenie ferii czeka nas nie lada wyzwanie – odszyfrowanie najbardziej tajemniczych kodów naszej historii – starożytnych hieroglifów. Spróbujemy odnaleźć się w gmatwaninie dziwnych znaków i obrazków umieszczonych na egipskich sarkofagach. Nie będzie to łatwe, ale odpowiednia dawka skupienia, doprawiona sporą porcją ciekawości pozwoli nam odkryć zagadkę sarkofagu zakupionego przed 100 laty przez księcia Władysława Czartoryskiego...

Informacje dodatkowe:

Preferowany wiek dzieci: 6–10 lat;

Liczba uczestników ograniczona, konieczna rezerwacja. Bilety: www.bilety.mnk.pl Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44 (czynne w godz. 9.00–16.00 w dni powszednie).

Rezerwacja na zajęcia w willi „Atma” w Zakopanem: agiewont@mnk.pl

 

Muzeum Etnograficzne

Ferie zimowe w MEK, czyli czterogodzinne spotkania twórcze w przestrzeni Muzeum Etnograficznego. Dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Ferie zimowe w MEK, czyli czterogodzinne spotkania twórcze w przestrzeni Muzeum Etnograficznego.

Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość… czy da się odbyć podróż do wszystkich tych wymiarów? Tak, jeśli w podróży przez czasoprzestrzeń poprowadzą nas szczególne drogowskazy — przedmioty. Muzealne eksponaty i prywatne bibeloty. Rzeczy małe i duże, niezwykłe i zwyczajne, nowe i stare.

Poznamy miejsce, w którym przedmiotów nie brakuje – Muzeum. Odwiedzimy ukryte w nim zakamarki, na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Poszukamy odpowiedzi na pytania o to, co kryją muzealne magazyny, kim jest kustosz, a także jak tworzy się wystawy. Sprawdzimy, czy w muzeum może zmieścić się siedmiometrowa łódź, pięciometrowe sanie i ile metrów ma najwyższy ul. Znajdziemy też muzealną czasoprzestrzeń zabawy i relaksu, by mieć siłę na najważniejsze wyzwanie: stworzenie własnej mini wystawy otwartej przez całe ferie.

Program:

Tydzień 1 (12-16 lutego)

Pierwszy tydzień poświęcony będzie takim tematom jak: dom, mieszkanie, architektura ludowa i konstrukcje przyszłości. Przyjrzymy się też wnętrzom, mieszkańcom, bywalcom, a nawet domowym czworonogom. Projektowanie, dizajn i eksperymenty fizyczne pomogą nam stworzyć niepowtarzalną wystawę muzealną.

Tydzień 2 (19-23 lutego)

Drugi tydzień w całości poświęcony będzie dzieciom i wszystkiemu temu, co dla nich ważne. Będzie o zabawie, czasie wolnym, ulubionych sportach i superbohaterach. Znajdzie się też miejsce na obowiązki i wyzwania. Nie zapomnimy oczywiście o planach na przyszłość. Kto wie, może o nich nasi młodzi kuratorzy postanowią opowiedzieć na wystawie.

Szczegóły TUTAJ

 

Nowohuckie Centrum Kultury

FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI 2018
Festiwal jest przeglądem teatralnym, skierowanym do najmłodszych widzów, prezentującym urozmaicone konwencje sceniczne i wielorakość form teatralnej ekspresji. Tegoroczna edycja wydarzenia została wzbogacona o cykl imprez towarzyszących - angażujących młodych widzów do intensywniejszego poznania specyfiki świata teatru.

Spektakle dla dzieci
12 lutego (poniedziałek), g. 11.00, Scena NCK
JAŚ I MAŁGOSIA - Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana – Będzin
13 lutego (wtorek), g. 11.00, Scena NCK
ZWIERZĘTA DOKTORA DOLITTLE – Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana – Będzin
14 lutego (środa), g. 11.00, Scena NCK
TYGRYS PIETREK – Teatr Lalek Banialuka – Bielsko-Biała
15 lutego (czwartek), g 11.00, Scena NCK
SUPER PIOTRUŚ PAN – Teatr Lalki i Aktora Kubuś – Kielce
16 lutego (piątek), g. 11.00, Scena NCK
PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA – Teatr Lalki i Aktora Kubuś – Kielce
19 lutego (poniedziałek), g. 11.00, Scena NCK
BRZYDKIE KACZĄTKO – Teatr Lalek Rabcio – Rabka-Zdrój
20 lutego (wtorek), g. 11.00, Scena NCK
GAŁGANIARZ I PATYCZEK – Teatr im. A. Mickiewicza – Częstochowa
21 lutego (środa), g. 11.00, Scena NCK
CALINECZKA – Teatr Maska – Rzeszów
22 lutego (czwartek), g. 11.00, Scena NCK
KIEDY KRÓLA BOLI ZĄB – Teatr Lalek Rabcio – Rabka-Zdrój
23 lutego (piątek), g. 11.00, Scena NCK
OPOWIEŚCI WIATRU – Scena Na Scenie – Kraków
bilety – 20 zł/spektakl

Spektakle dla najnajów
13 lutego (wtorek), g. 10.00    budynek C
BAJKA – ZJAJKA – Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana – Będzin
20 lutego (wtorek), g. 10.00    budynek C
BAM – BAM – Teatr Chrząszcz w Trzcinie
bilety – 20/10 zł

Spektakl połączony z warsztatami
14 lutego (środa), g. 13.00    sala kameralna 203
KARTKI PANA ANDERSENA – Teatr Figur - Kraków
bilety – 20 zł

Warsztaty
POMYŚL – UŁÓŻ – SPRAWDŹ… I BAW SIĘ! - warsztaty edukacyjne
13, 15, 22 lutego, g. 13.00, sala 117 

Informacje i zapisy: tel. 12 644 02 66 w. 55, rezerwacja@nck.krakow.pl

ZAJĘCIA TANECZNE

ZIMOWE FIGLE MIGLE
Zajęcia muzyczno-ruchowe dla przedszkolaków. W programie zabawy i konkursy, nauka piosenek, kolorowe malowanki, muzyczne improwizacje i głośne czytanie bajek.
12 lutego (poniedziałek) ZAPLĄTANI W TAŃCU
14 lutego (środa) PODWODNY ŚWIAT
16 lutego (piątek ) KOSMICZNA PODRÓŻ
19 lutego (poniedziałek)WYPRAWA NA HAWAJE
21 lutego (środa) AFRYKAŃSKA PRZYGODA
23 lutego (piątek) POTWORY I SPÓŁKA
zajęcia w godz. 16.00-17.00, sala 204
instruktor: Justyna Nawrot

Taneczny MIX
Zajęcia z różnych technik tanecznych dla dzieci – disco, funky, hip-hop, jazz, taniec towarzyski. Nauka tańca w oparciu o najpopularniejsze wideoklipy i najnowsze trendy taneczne.
zajęcia: od poniedziałku do piątku, godz. 16.00-17.30, sala 2, bud. C
instruktor: Katarzyna Trynka-Ropa, Aleksandra Chyży, Justyna Nawrot

Ferie z BREAK DANCE
Dynamiczne zajęcia dla dziewcząt i chłopców, charakteryzujące się dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych oraz kroków wykonywanych w parterze, wyrabiające poczucie rytmu, siłę, koordynację, zwinność i elastyczność ciała, a także wyobraźnię taneczną.
zajęcia: poniedziałki i środy, sala 3, bud. C
godz.17.00-18.30 dzieci, 18.30-20.00 młodzież
instruktor: Dawid Dec „Decó”
jednorazowa wejściówka: 10 zł


PLASTYCZNE  FERIE
Dwa tygodnie pełne koloru i kreatywności! W tym roku, oprócz warsztatów plastycznych i ceramicznych dla dzieci, mamy nowe propozycje – warsztaty graficzne dla całych rodzin, warsztaty rysowania piaskiem oraz warsztaty rozwoju przez sztukę.

Pracownia graficzna
12 lutego (poniedziałek), g. 11.00-12.30 oraz 12.30-14.00
Technika kolagrafii – smoki, dinozaury i inne stwory

13 lutego (wtorek),
g. 11.00-12.30 oraz 12.30-14.00 Druk wypukły – zwierzaki
14.00 – 15.30 Rodzinne warsztaty graficzne – prowadzenie Jan Bosak
15.30 – 17.00 Rodzinne warsztaty graficzne - prowadzenie Jan Bosak

14 lutego (środa), g. 11.00-12.30 oraz  12.30-14.00
Druk wklęsły – pejzaż ze snów

16 lutego (piątek), g. 10.00 – 11.30 oraz 11.30 – 13.00
Rodzinne warsztaty graficzne – prowadzenie Jan Bosak

19 lutego (poniedziałek), g. 11.00-12.30 oraz 12.30-14.00
Kolagrafia – portret/autoportret

20 lutego (wtorek), g. 11.00-12.30 oraz 12.30-14.00
Monotypia – co kryje się w głębinach oceanu…

21 lutego (środa), g. 11.00-12.30 oraz 12.30-13.00
Druk wklęsły – pejzaż  ze snów

zajęcia w sali 115

 PRACOWNIA CERAMICZNA
12 lutego (poniedziałek) – Ptaszek – ceramika, opracowanie z kruszonym szkłem
13 lutego (wtorek) – Baletnica – pastel
14 lutego (środa) – Trzy szklane naczynia – rysunek
15 lutego (czwartek) – Projekty witraży: Łyżwiarze
16 lutego (piątek) – Baranek – ceramika
19 lutego (poniedziałek) – Kartka okolicznościowa w technice scrapbooking
20 lutego (wtorek) – Maska – ceramika
21 lutego (środa) – Jeźdźcy – rysunek kredkami akwarelowymi
22 lutego (czwartek) – Wykonanie bransoletki Loom Bands
23 lutego (piątek) – Rysunek złożony z liter - żyrafa, fotel, bal

Zajęcia w sali 012 w godz.: 10.00-11.30, 11.30-13.00, 14.00-15.30, 15.30-17.00
bilety: 15 zł/ 1.5 godz.

WARSZTATY RYSOWANIA PIASKIEM
13 lutego (wtorek), g.12.00-13.30 oraz 13.30-15.00
Kosmiczna podróż
15 lutego (czwartek), 12.15-13.45 oraz 13.45-15.15
Bajeczny ogród
bilety: 15 zł /1.5 godz.

WARSZTATY ROZWOJU PRZEZ SZTUKĘ
Warsztaty plastyczne dla dzieci nawiązujące do dziedzin sztuki wizualnej takich jak: malarstwo, rysunek, collage, wycinanka, recycling, maska, książka artystyczna, mandala, land art, instalacja, happening, działania interaktywne.

15 lutego (czwartek), g. 9.30-11.30
Zapach wspomnień  
Emocjonalne antypody – obrazy transformacji

17 lutego (sobota), g. 11.00-13.00
Wspólny ogród
Mozaikowy autoportret

22 lutego (czwartek), g. 12.00 – 14.00
Portret w pejzażu
Maska

24 lutego (sobota), g. 11.00 – 13.00
Pudełko marzeń
Pływanie z delfinami – relaksacja
bilety: 20 zł /2 godz.

WARSZTATY TEATRALNE DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

 

„BYĆ BEZ GRY. BYĆ TWÓRCZYM. BYĆ SOBĄ W ROLI”
Zapraszamy pasjonatów teatru i wszystkich, którzy chcą poznać kulisy pracy aktora, odkrywając przy tym swój artystyczny potencjał  i radość nieskrępowanego tworzenia.
We wszystkich warsztatach uczestniczą aktorzy grup teatralnych działających w NCK w ramach Sceny Ab Intra.

 

Teatr ANCYMON
poniedziałek,    g. 15.00-17.00
środa, g. 16.00-18.00

Młodzieżowy Teatr EMPIRYK
poniedziałek,    g. 17.00-19.00
wtorek    , g. 16.00-19.00

Teatr Ab Intra
poniedziałek,    g. 19.00-22.00
wtorek    , g. 19.00-22.00
środa, g. 18.00-21.00
czwartek, g. 18.00-21.00
zajęcia: studio teatralne 209
jednorazowa wejściówka: 10 zł
Instruktor: Marlena Topolska
informacje i zapisy: 12 644 02 66 wew. 10, e-mail: artystyczny@nck.krakow.pl


LODOWISKO
Na łyżwiarzy małych i dużych czeka profesjonalnie przygotowane lodowisko plenerowe wraz z wypożyczalnią sprzętu – łyżew, kasków, a także… pingwinków! Uśmiechnięte zwierzaki będą w tym roku pomagać najmłodszym stawiać pierwsze kroki na lodowej tafli. Przy dźwiękach popularnych, zimowych piosenek można bawić się codziennie w godzinach 9.00-20.30.
wstęp na lodowisko: 5 zł (45 min)
wypożyczenie każdego rodzaju sprzętu: 5 zł za sztukę
rezerwacje grupowe: 12 644 02 66 w. 55
tel. 12 644 02 66 wew. 77
mail: lodowisko@nck.krakow.pl

 

 

 

TARNÓW

Zimowe ferie w Solskim

Zapraszamy najmłodszych na ferie zimowe do tarnowskiego teatru. Proponujemy zajęcia muzyczne z „Bajkowym koncertem” na finał. Rozśpiewane ferie to propozycja dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Przygotują i poprowadzą je muzycy Sławomir Ramian i Piotr Niedojadło oraz pedagog Edyta Kożuch.

W trakcie zajęć najważniejsza będzie dobra zabawa, w grupie rówieśników, ze znanymi i lubianymi, bajkowymi melodiami. A w to wszystko, wplecione zostaną różnorakie zadania, takie jak rozśpiewki, praca z głosem, analiza tekstu piosenki, ruch sceniczny, praca z akompaniatorem, które pozwolą na przygotowanie „Bajkowego koncertu” dla rodzin uczestników.

Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem telefonu 14 688 32 87, 784 976 025

PROGRAM

Warsztaty muzyczne „Bajkowy koncert” dla dzieci w wieku 7 – 11 lat

Termin: 20 lutego - 22 lutego

20 lutego: 10:00 - 15:00

21 lutego: 10:00 - 15:00

22 lutego: 11:00 – 16:00

22 lutego: 16:00 pokaz uczestników warsztatów

 

Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza do swoich oddziałów podczas zbliżających się ferii zimowych. Wśród zajęć skierowanych do dzieci i młodzieży nie zabraknie m.in. tematyki związanej z rozpoczynającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Pyeongchang.

Wernisaż: 5 lutego 2018, godz. 18.00
Wystawa czasowa, czynna do 4 marca 2018 r.
Kurator wystawy: Manuela Stadnicka-Hoffman

Wystawie będą towarzyszyć lekcje muzealne dotyczące historii igrzysk olimpijskich. Zajęcia dostosowane dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych

Czas trwania lekcji wraz z oprowadzaniem: 45- 60 min.
Zapisy: tel. 14 6390865, 6212149 – Manuela Stadnicka-Hoffman

 

Muzeum Etnograficzne

Wystawa czasowa zbiorów Muzeum Lalek w Pilźnie Bracia mniejsi – Bajki Jeana de la Fontaine'a.

Wystawa czasowa, czynna do 28 lutego 2018 r.
Kurator wystawy: Patrycja Hajek

Galeria „Panorama”, Plac Dworcowy 4

Lekcje muzealne pt. Zwyczaje i ozdoby wielkanocne

Podczas lekcji uczestnicy poznają zwyczaje wielkanocne różnych regionów Polski oraz wykonają pisankę wielkanocną z koralików i ozdobę z kartonu.

Zajęcia skierowane są do grup zorganizowanych po wcześniejszej rezerwacji terminu.

Zapisy: tel. 784912326 – Kamila Jasiak

Wiek uczestników: od 6 roku życia

Cały czas zapraszamy na wystawy stałe oraz stałe zajęcia edukacyjne. Pełną ofertę Muzeum Okręgowego w Tarnowie znajdą Państwo na stronie www.muzeum.tarnow.pl.

 

Centrum Sztuki Mościce

Warsztaty dla dzieci w wieku 9-14 lat inspirowane działalnością Jana Szczepanika, samouka, nauczyciela i wynalazcy, zwanego Leonardem da Vinci z Galicji. Dzieci przygotują proste wynalazki, wezmą udział w nieskomplikowanych doświadczeniach, poznają w praktyce elementy dziedzin fizyki i chemii. Wzorując się na postaci tarnowskiego wynalazcy pokażemy dzieciom jak ważne jest pytanie i szukanie odpowiedzi, ciekawość świata i wytrwałość.

Co bardzo ważne – wiedza zdobyta na warsztatach przyda się w codziennym życiu! Pokażemy między innymi: jak skonstruować baterię słoneczną i radio, zrobić prąd z warzyw i owoców, sztuczny śnieg czy ciecz nieniutonowską. Zbadamy właściwości fal akustycznych, zdemaskujemy smog i  zajrzymy do laboratorium fotograficznego Jana Szczepanika.

Poza robieniem doświadczeń i konstruowaniem wynalazków program przewiduje dwie przerwy, w tym dłuższą na przygotowanie posiłku i zajęcia integracyjno-ruchowe.

Co zrobić z dzieckiem w drugi tydzień ferii? Przyprowadź je do Mościc!

Zapraszamy dzieci w wieku 6-14 lat na tygodniowe, całodniowe warsztaty "rodzinnego studia fotograficznego". Z dziećmi 6 i 7 letnimi na warsztatach powinni być opiekunowie. Opiekun uczestniczy bezpłatnie.

Warsztaty odbędą się w Centrum Sztuki Mościce 19 - 23 lutego 2018 r. w godz. 9:00 – 15:00

Czy ciekawi Cię jak powstaje zdjęcie?

Czym jest camera obscura? Jak wywołuje się fotografie w ciemni?

Twoje dziecko podczas zabawy nauczy się profesjonalnych podstaw fotogra-fowania. Pociechy zobaczą, jak bardzo różnią się zdjęcia ich dziadków od tych współczesnych, robionych telefonem komórkowym. Przećwiczymy fotografię tradycyjną i cyfrową, poznamy i przetestujemy programy do obróbki zdjęć. W końcu – zorganizujemy profe-sjonalne studio fotograficzne! Warsztaty zakończą się sesją studyjną uczestników.

W programie dodatkowo: seans filmowy, zabawy kreatywne i ruchowe.

Szczegóły TUTAJ

 

BWA Tarnów

12-16.02.2018, poniedziałek-piątek, g. 12:00-13:00

prowadzenie: Aleksandra Kubisztal

wiek: 6-8 lat

czas trwania: 1 godz.

wstęp: 25 zł (za całość warsztatów)

zapisy: kubisztal@bwa.tarnow.pl

Jak dzieci mogą odpoczywać w ferie? Najlepiej twórczo! Jeśli w czasie przerwy zimowej nie wyjeżdżacie z miasta, możecie wybrać się do świata sztuki w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie! Podczas zajęć będziemy codziennie zajmować się innym tematem i stosować różne materiały plastyczne. Każdego dnia zajęcia będą eksperymentem w różnych technikach, między innymi: konstruowania, wycinania, wyklejania i malowania.

Drodzy Rodzice! Czy wiecie, że zajęcia plastyczne to jeden z najlepszych sposobów, aby dziecko uczyło się kreatywności i zręczności? „Ferie w BWA" mają na celu dać uczestnikom okazję to swobodnego tworzenia w czasie wolnym od szkoły. Dlatego oprócz przygotowanych tematów, dzieci zrealizują także swoje indywidualne pomysły.

Szczegóły TUTAJ

 

NOWY SĄCZ

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu (ul.Długosza 3) zaprasza dzieci i młodzież do udziału w warsztatach, które są organizowane w dniach 21-23 lutego w budynku Galerii. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają nurty w sztuce nowoczesnej oraz będą tworzyć pracę w różnych technikach plastycznych.

 Program:
Dzień 1 | 21 lutego 2018, godz.10.00 - STREET ART
Co to jest sztuka uliczna? jak zrobić prawdziwie artystyczne graffiti? Tworzymy graffiti na dużej płycie.
 
Dzień 2 | 22 lutego 2018, godz.10.00 - POPART. MINIMALART
Za co kochamy pop art.? Czy plakat to dzieło sztuki? Czy minimalna forma niesie maksymalną treść? Wykonujemy popowy komiks i minimalistyczny plakat.
 
Dzień 3 | 23 lutego 2018, godz. 10.00 - OPART
Czym jest sztuka iluzji? Jak na płaskiej kartce stworzyć przestrzeń? Dlaczego dzieła sztuki wprowadzają widza w błąd? Kreujemy dzieła iluzji.

Na wszystkie warsztaty obowizują zapisy.
Szczegóły na stronie: www.mcksokol.pl

 

 

100%
0%