|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Late poll: Andrzej Duda 50,8%, Rafał Trzaskowski 49,2%

Popierany przez PiS prezydent Andrzej Duda uzyskał w drugiej turze wyborów prezydenckich 50,8 proc. głosów, z kolei kandydat KO Rafał Trzaskowski uzyskał 49,2 proc. - wynika z sondażu late poll Ipsos dla TVP, TVN i Polsat.

Fot. PAP/Leszek Szymański

W Małopolsce - według danych sondażowych - poparcie dla Andrzeja Dudy przekracza 57 procent.

- Dziękuję wszystkim rodakom, w szczególności wszystkim tym, którzy oddali na mnie głosy, wszystkim tym, którzy mnie wspierali i którzy byli ze mną w tej kampanii - powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda.

Prezydent dziękował wszystkim rodakom. "Ale w szczególności dziękuję oczywiście tym, którzy oddali głosy na mnie, wszystkim tym, którzy wspierali mnie, wszystkim tym, którzy byli ze mną w tej kampanii, wszystkim tym, którzy przychodzili na moje spotkania - nie tylko w czasie kampanii - ale także wcześniej przez całe pięć lat prezydentury" - podkreślił prezydent.

"Dziękuję wam za to, że rozmawialiście ze mną, dziękuję wam za to, że mogłem was słuchać, dziękuję wam za wszystkie głosy, i te głosy, które oceniały prowadzoną przez mnie politykę pozytywnie i dziękuję także za głosy krytyczne, (one) również były bardzo dla mnie ważne" - zaznaczył Andrzej Duda

"Gratuluję Rafałowi Trzaskowskiemu jego wyniku, gratulacje z całego serca. Dziękuję również jego wyborcom za to, że wzięli udział, (w wyborach), że oddali głosy" – powiedział na wieczorze wyborczym w Pułtusku Andrzej Duda, który w tegorocznych wyborach ubiega się o reelekcję.

Działacze PiS z Krakowa i okolic śledzili sondażowe wyniki podczas wieczoru wyborczego na krakowskim Kazimierzu. Wśród uczestników byli między innymi wojewoda małopolski Piotr Ćwik i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- Jak przyznał w rozmowie z naszym reporterem szef resortu infrastruktury, wszyscy spodziewali się, że różnica między oboma kandydatami będzie nieznaczna.


-- Obiecuję wam, gwarantuję, że ten nasz sen o Polsce, która potrafi znowu być razem, która patrzy w przyszłość, jest sprawiedliwa, europejska, tolerancyjna, w której nikt nas nie dzieli - jestem przekonany, że ten sen jutro się spełni - powiedział kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Dziękował ponad 10 milionom Polek i Polaków, którzy - jak mówił - oddali na niego głosy. "Wszyscy pokazaliście wielką klasę" - podkreślił.

Podkreślił, że toczone dotąd rozmowy o programie są dla niego drogowskazem. "I obiecuję wam, gwarantuję wam, że ten nasz sen, o którym mówiłem w Szczecinie, o Polsce, która potrafi znowu być razem, która potrafi odbudować wspólnotę, która skupia się na tym, co jest najważniejsze, która jest dumna ze swojej tradycji, patrzy w przyszłość, jest sprawiedliwa, europejska, tolerancyjna, w której nikt nas nie dzieli - jestem przekonany, że ten sen jutro się spełni, że spełni się to, co obiecywałem: że prezydent RP będzie miał tylko jednego szefa i tym szefem będzie naród i obywatele" - oświadczył Trzaskowski.

Odpowiedziały mu okrzyki: "zwyciężymy, zwyciężymy" i "Rafał, Rafał".

Działacze Platformy Obywatelskiej czekają na oficjalne wyniki wyborów. Jak mówił poseł Akeksander Miszalski, szef małopolskich struktur PO, przy tak małej różnicy w sondażu - a jest to 0,8 procent - może wydarzyć się wszystko.

Członkowie małopolskiego sztabu Rafała Trzaskowskiego cały czas czekają na sygnały od mężów zaufania, którzy obserwują liczenie głosów w komisjach wyborczych. Jak mówią, w razie ewentualnych nieprawidłowości będą zgłaszać protesty wyborcze.

 

Około godziny 1:30 spodziewane są wyniki late poll, które są dokładniejsze.

Wybory prezydenckie odbywały się w formie mieszanej – tradycyjnie w lokalach wyborczych oraz korespondencyjnie dla chętnych lub osób przebywających na kwarantannie. W lokalach wyborczych obowiązywały specjalne zasady sanitarne.

Państwowa Komisja Wyborcza informowała w piątek, że zakładając scenariusz optymistyczny oficjalne wyniki wyborów prezydenckich poznamy w poniedziałek wieczorem, może w nocy z poniedziałku na wtorek. W wersji pesymistycznej będzie to wtorek godz. 23.

Frekwencja w niedzielnych wyborach prezydenckich wyniosła 68,9 proc. - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat.

 

PAP/jgk


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

75%
25%