|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Dyrektor ZIKiT: Nowy rok upłynie pod znakiem wielkich inwestycji drogowych

W tym roku nie zlikwidujemy ani jednego miejsca parkingowego - zapowiada dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu Andrzej Mikołajewski. Ale to nie jedyna dobra informacja dla krakowskich kierowców, bo jak dodaje - nowy rok upłynie pod znakiem wielkich inwestycji drogowych. Zadowoleni powinni być także miłośnicy jednośladów, bo powstanie sporo dróg i ścieżek dla rowerów, dużo wygodniej będzie się też podróżować pasażerom komunikacji miejskiej. O planach na przyszły rok - z dyrektorem największej miejskiej jednostki - rozmawiał Grzegorz Krzywak.

Posłuchaj rozmowy z dyrektorem Andrzejem Mikołajewskim

Najważniejsze inwestycje drogowe w Krakowie, ułatwienia dla kierowców, zmiany w organizacji ruchu, komunikacji miejskiej czy strefie płatnego parkowania – słuchaj Radia Kraków i bądź na bieżąco.

44%
56%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 12

Aghfx

Piątek, 5 stycznia 2018, 00:07

Wojewoda miał tylko jedno zalecenie, żeby strefy były zgodne z prawem, przecież on żadnych ulic nie wymieniał.

Odpowiedz

Marek Deczkowski

Czwartek, 4 stycznia 2018, 23:51

A ja czekam aż Łenczyński i S-ka przyjdą i zrobią z wami porządek!

Odpowiedz

krakus

Czwartek, 4 stycznia 2018, 22:32

rok wyborczy więc trzeba udawać że się coś robi i niestety wyborcy są głupi więc ich kupią tą śmierdzącą kiełbasą

Odpowiedz

Ludek

Czwartek, 4 stycznia 2018, 21:04

Majchrowski i zikit to dwie rzeczy które w Krakowie trzeba powymieniac i to zaraz

Odpowiedz

rastaman

Czwartek, 4 stycznia 2018, 17:42

Panie z Zikitu - pomysły na komunikację to ma Łukasz Gibała. Pan sobie poczytaj zanim Pańska instytucja znowu zacznie utrudniać życie krakowianom

Odpowiedz

Lol

Czwartek, 4 stycznia 2018, 16:44

Znowu nowe drogi? A kiedy metro i tramwaje?

Odpowiedz

Ogr

Czwartek, 4 stycznia 2018, 16:40

Odwołać najpierw Pana Majchrowskiego a zaraz po nim szefostwo zikit

Odpowiedz

Leon

Czwartek, 4 stycznia 2018, 16:39

Dzięki za zmiany wydawania abo w app. Niby mniej miejsc, a łatwiej zaparkować jak się człowiek wybierze autem.

Odpowiedz

afs

Czwartek, 4 stycznia 2018, 16:31

No brawo, wspaniałomyślnie nie zlikwidują ani jednego miejsca parkingowego. To jakiś k..a żart czy co? Kto tych kretynów jeszcze trzyma na stołkach? Kto głosuje na ludzi, którzy cały czas ten ZIKiT utrzymują w takim stanie jaki jest? Czy wy ludzie już też powariowaliście? Macie za niedługo wybory samorządowe - posprzątajcie to całe towarzystwo.

Odpowiedz

Leon

Czwartek, 4 stycznia 2018, 16:30

Mam nadzieję że chodzi o legalne miejsca parkingowe, a nie dzikie parkowanie gdzie popadnie, np na chodnikach

Odpowiedz

Złośnica Ola

Czwartek, 4 stycznia 2018, 16:15

To ja Złośnica Ola pisałam.

Odpowiedz

Złośnica

Czwartek, 4 stycznia 2018, 15:14

Bardzo ciekawe z tymi miejscami parkingowymi, bo dopiero co (już w tym roku!!) ZIKiT usunął chyba z 70% miejsc parkingowych na ul. Bajecznej na Dąbiu. Nie wprowadzono strefy, nie zaproponowano mieszkańcom jakichkolwiek innych miejsc, po prostu wstawiono zakazy - bo tak najłatwiej. Nie jest to centrum, więc nie rozumiem komu to ma służyć. Zamiast karać mandatami osoby parkujące nieprawidłowo i zastawiające chodniki, to ZIKiT po prostu zabiera możliwość parkowania, a mieszkańców ma totalnie gdzieś. Rozwiązaniem jest chyba postawienie auta jak się gdzieś miejsce trafi i czekanie aż zarośnie trawą, bo raz zdobytego miejsca nie będzie można opuścić...no albo przesiąść się na tramwaj - a no tak, ilość linii tramwajowych przez Dąbie też ZIKiT obciął. Wielkie dzięki, panowie z zarządu pewnie się wożą autami i parkują je w swoich przestronnych garażach, ale nie każdego na to stać.

Odpowiedz