|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Byli eurodeputowani LPR: nie umywajcie rąk, gest Piłata jest zły w tych wyborach

We wtorek pod Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbyła się konferencja prasowa byłych eurodeputowanych Ligi Polskich Rodzin: dr. Bogusława Rogalskiego (dziś prezesa Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin), dr Urszuli Krupy oraz Bogdana Pęka. Dr Bogusław Rogalski określił te wybory prezydenckie jako najważniejsze w historii III Rzeczpospolitej, które zdecydują o sferze wartości. "Czy będą to te wartości, którymi żyjemy od 1000 lat, czy rewolucja neobolszewicka, neomarksistowska" - dodał. Cała trójka poparła w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudę.

fot: Materiały prasowe

- Te wybory to są wybory o wartości. To jest starcie dwóch cywilizacji. Cywilizacji, która budowała Polskę przez ostatnie tysiąc lat, opartej na wartościach chrześcijańskich i tej cywilizacji, która przekroczyła Odrę, przypełzła do nas z zepsutymi wartościami LGBT i z rewolucją światopoglądową, obyczajową, którą reprezentuje pan Trzaskowski. Dlatego my, jako Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin wzywamy wszystkich chrześcijan, wszystkich katolików w Polsce, do wzięcia udziału w tych wyborach, o stanięcie po stronie wartości i po stronie prawdy, i o poparcie pana Prezydenta Andrzeja Dudy, który jest gwarancją dla nas wszystkich Polaków. Obrony rodziny, obrony małżeństwa rozumianego jako związek kobiety i mężczyzny, jest gwarancją wreszcie obrony naszych dzieci przed deprawacją, z którą już mamy dzisiaj do czynienia. Jak to uczynić? Przede wszystkim, katolicy powinni przestać być bierni. Muszą wyjść z katakumb, do których zostali zepchnięci, przez lata komunizmu, a potem przez okres III RP. Bo sprawa wiary nie jest sprawą prywatną. To jest nasz świat wartości, który mamy obowiązek bronić, a najlepiej ten świat wartości bronimy poprzez wybory. Poprzez akt wyborczy i oddanie głosu. Stąd wszyscy katolicy dzisiaj powinni się zmobilizować i przede wszystkim, oddać głos na tego kandydata, który jest dla nas gwarantem zachowania wartości chrześcijańskich w naszym kraju. A takie gwarancje daje dzisiaj Prezydent Andrzej Duda – powiedział pod Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu prezes ZChR dr Bogusław Rogalski.

– Rafał Trzaskowski w odpowiedzi na pytanie Jacka Liziniewicza z „Gazety Polskiej Codziennie” o Jolantę Gontarczyk (obecnie Lange), która inwigilowała zmarłego w niewyjaśnionych okolicznościach ks. Franciszka Blachnickiego, a jej fundacja otrzymywała dotacje z budżetu miasta Warszawy, powiedział, że nie będzie sprawdzał ludziom życiorysów. Pan Maciej Giertych zapisał się wybitnie negatywnie, gdy poparł w 1981 roku wprowadzenie nielegalnego stanu wojennego w interesie Kremla przez generała Wojciecha Jaruzelskiego. Tego byłego prezydenta PRL zatrudnił w Kancelarii Prezydenta RP jako doradcę do spraw wschodnich prezydent Bronisław Komorowski. Dla apologetów czasów słusznie minionych z Platformy Obywatelskiej najwidoczniej to nie problem. Wyborcy powinni o tym pamiętać przy oddawaniu swojego głosu w najbliższą niedzielę – mówi z kolei NGO Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

 

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(materiały prasowe/rk)

43%
57%