|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Z powodu koronawirusa odwołano dwa ostatnie etapy wyścigu UAE Tour

Dwa ostatnie etapy wyścigu kolarskiego UAE Tour w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zostały odwołane po tym, jak testy potwierdziły obecność koronawirusa u dwóch włoskich uczestników wyścigu - podał Reuters powołując się na oświadczenie Rady Sportu w Abu Zabi.

fot.arch RK

W wyścigu UEA Tour biorą udział najlepsi kolarze świata, w tym - Polak Rafał Majka.

Rada Sportu w Abu Zabi nie ujawniła, kto jest zarażony, ale poinformowała, że wszyscy uczestnicy wyścigu, pracownicy i organizatorzy byli badani pod kątem obecności wirusa. "Decyzję podjęto w celu zapewnienia ochrony ogółowi uczestników wyścigu" - podała w oświadczeniu Rada podkreślając, że "bezpieczeństwo jest najważniejsze".

Jak podaje Reuters kilku kolarzy potwierdziło wcześniej w mediach społecznościowych, że zostali poddani testom, a końcowa część wyścigu się nie odbędzie. "Szkoda, że wyścig UAE Tour został odwołany, ale zdrowie publiczne musi być na pierwszym miejscu" - komentuje czterokrotny zwycięzca Tour de France Chris Froome, który powrócił po kontuzji podczas wyścigu. "Wszyscy czekamy na testy i pozostaniemy w hotelu aż do odwołania. Mam nadzieję, że poszkodowani szybko wyzdrowieją i nie ma żadnych innych przypadków koronawirusa" - dodał.

Media donoszą, że dostęp do oficjalnego hotelu wyścigu w Abu Zabi został zablokowany, a przebywający w nim kolarze, dziennikarze i obsługa nie mogli go opuścić w oczekiwaniu na badania.

"Jesteśmy zamknięci w hotelu (...) Dostaliśmy informację, że mamy zejść na recepcję. Tam powiedziano nam, że wyścig jest odwołany, bo jest podejrzenie koronowirusa u dwóch osób z wyścigu i muszą wszystkich przebadać" - powiedział cytowany przez portal se.pl Piotr Wadecki, menedżer generalny polskiej grupy CCC, która bierze udział w wyścigu.

Od początku epidemii koronowirusa Covid-19 w grudniu 2019 r. odnotowano ponad 80 tys. potwierdzonych przypadków zakażenia. Zmarło ok. 3 tys. osób, z czego 2788 w Chinach.

(PAP/WS)

100%
0%