|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wisła rozpoczęła przygotowania do sezonu

Po wyjątkowo krótkiej przerwie spowodowanej wyjątkowo długim sezonem piłkarze ekstraklasy wracają powoli do treningów. Tak jest choćby w krakowskiej Wiśle, w dzisiejszym treningu, pod kierunkiem Artura Skowronka wzięło udział 18 zawodników, w tym napastnik Fatos Beciraj.

fot. wisla.krakow.pl

Piłkarze Wisły Kraków rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu ekstraklasy. W czwartkowym treningu, pod kierunkiem Artura Skowronka wzięło udział 18 zawodników, w tym napastnik Fatos Beciraj; jedyny do tej pory nowy gracz pozyskany przez "Białą Gwiazdę".

Wiślacy do startu ekstraklasy trenować będą w swoim ośrodku w Myślenicach. Zrezygnowano z wyjazdu na zgrupowanie do Arłamowa. W planach jest rozegranie dwóch sparingów - 5 sierpnia ze Stalą Mielec i trzy dni później z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Pierwsze zajęcia miały luźny charakter i trwały godzinę. Na boisku pojawiło się 18 piłkarzy. Jedyną nową twarzą był Beciraj. To 32-letni reprezentant Czarnogóry, który ostatnie dwa sezony spędził w Maccabi Natanija.

Indywidualne zajęcia na siłowni mieli wracający do zdrowia po kontuzjach: Jakub Błaszczykowski, Vullnet Basha i Konrad Gruszkowski. Ten ostatni powrócił z wypożyczenia do Motoru Lublin. W poniedziałek do zespołu ma dołączyć hiszpański pomocnik Chuca.

Z Wisłą tego lata pożegnało się wielu piłkarzy. Paweł Brożek zakończył karierę. Wypożyczenia zakończyły się: Hebertowi, Mateuszowi Hołowni, Lubomirowi Tupcie i Alonowi Trgemanowi. Do tureckiego Samsunspor Kulubu sprzedano pomocnika Vukana Savicevica, a kontraktów nie przedłużono z: Marcinem Wasilewskim, Krzysztofem Drzazgą i Kamilem Wojtkowskim, który w czwartek oficjalnie pożegnał się z klubem.

Wciąż oficjalnie nie ogłoszono informacji o podpisaniu nowych umów z: Rafałem Boguskim, Michałem Makiem i Lukasem Klemenzem, ale zawodnicy ci brali udział w treningu i na pewno zostaną na przyszły sezon.

Trener Skowronek nie martwi się, że na razie nie ma gotowej kadry i przeprowadzono tylko jeden transfer. "Jesteśmy w klubie spokojni, bo wiemy jak przebiegają negocjacje. Są bliskie finalizacji. Cierpliwość często się w życiu opłaca i tak na to patrzymy. Jestem zadowolony z pozyskania Beciraja. To doświadczony napastnik, był wysoko na naszej liście życzeń i cieszę się, że trafił do nas" – powiedział Skowronek.

Po zakończeniu sezonu zmianie uległ sztab szkoleniowy pierwszego zespołu. Z krakowskim klubem pożegnali się asystenci Skowronka – Dawid Szulczek, który objął Wigry Suwałki i Paweł Sikora. Z pierwszym zespołem Wisły nie będzie też pracował trener przygotowania fizycznego Leszek Dyja. Jego następcą został Piotr Jankowicz. Z kolei nowym asystentem będzie Grzegorz Mokry, który ostatnio pełnił taką funkcję w Miedzi Legnica.

W nowym sezonie Wisła będzie miała także nowego sponsora technicznego. Po 10 latach współpracy z Adidasem "Biała Gwiazda" związała się z włoską firmą Macron. Umowa ta ma obowiązywać przez minimum pięć lat.

Wiślacy, którzy w minionych rozgrywkach ekstraklasy zajęli trzynaste miejsce, nowy sezon zainaugurują w połowie sierpnia wyjazdowym spotkaniem 1/32 finału Pucharu Polski z III-ligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Pierwszy ligowy mecz zagrają tydzień później z Jagiellonią w Białymstoku.

PAP/MS/RK

 

 

0%
0%