Richard Freitag wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Niemiec triumfował z przewagą zaledwie 0,6 punktu nad Romanem Koudelką i 1,5 punktu nad ex aequo Michaelem Hayboeckiem i Jernejem Damianem. Najlepszy z Polaków był Jan Ziobro, który zajął 20. miejsce, Piotr Żyła był 24., a Dawid Kubacki - 28. Klemens Murańka nie awansował do finałowej serii i zajął 38. pozycję.

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostał Norweg Anders Fannemel, który tym razem był 21. Za nim są Niemiec Severin Freund oraz Austriak Michael Hayboeck. Piotr Żyła zajmuje 21. miejsce. W niedzielę drugi konkurs indywidualny w Szwajcarii. Przypominać chyba nie muszę, że lider dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch przechodzi rehabilitację po zabiegu, a przed - mam nadzieję - Turniejem Czterech Skoczni.

Justyna Kowalczyk pojechała do Austrii i tam wygrała zawody Pucharu Kontynentalnego w Hochfilzen na 5 km stylem klasycznym. Przypomnę, że w piątek Polka triumfowała w sprincie. Pierwotnie zawodniczki miały rywalizować na 10 kilometrów, ale organizatorzy zdecydowali o skróceniu trasy. Tak jak w piątek Kowalczyk pokonała Katerinę Smutną, trzecia była Niemka Julia Begler. 27. była Dominika Bielecka, 32. Urszula Łętocha.

W Davos bieg Pucharu Świata na 10 km techniką dowolną wygrała Marit Bjoergen. Norweżka była lepsza o prawie dwadzieścia sekund od Niemki Nicole Fessel. Na najniższym stopniu podium stanęła Heidi Weng. Najlepsza z Polek, Sylwia Jaśkowiec, zajęła w tym biegu 25. Na 41. miejscu sklasyfikowana została Kornelia Kubińska, a 44. była Ewelina Marcisz.

Wśród panów 15-kilometrowy bieg stylem dowolnym zakończył się zwycięstwem Andersa Gloersena. Norweg wyprzedził swoich rodaków: Pettera Northuga i Chrisa André Jespersena.

Norwegowie wygrali w Ramsau sztafetę zaliczaną do Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Drużyna Norwegii o 0,1 s wyprzedziła Niemców, a o 6,5 s Francuzów. Polacy w składzie: Paweł Słowiok, Adam Cieślar, Szczepan Kupczak i Mateusz Wantulok zajęli ostatnie, dwunaste miejsce.

Białorusinka Daria Domraczewa wygrała bieg na dochodzenie podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata w Pokljuce. Trzykrotna złote medalistka igrzysk olimpijskich z Soczi wyprzedziła Finkę Kaisę Makarainen o 10 sekund i Ukrankę Witę Semerenko o ponad 36 sekund.
Najlepsza z Polek - Weronika Nowakowska-Ziemniak - była 15., Krystyna Guzik 22., a Monika Hojnisz 35.

Emil Hegle Svendsen wygrał bieg na dochodzenie podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata w Pokljuce. Norweg wyprzedził o 18 sekund Rosjanina Antona Szipulina i o niespełna minutę Francuza Martina Fourcade’a.    Jedyny Polak w stawce - Grzegorz Guzik - został sklasyfikowany na 57. miejscu.

Amerykanka Lindsey Vonn wygrała we francuskiej miejscowości Val d'Isere zjazd alpejskiego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęły ex aequo Niemka Viktoria Rebensburg i Austriaczka Elisabeth Görgl (strata 0.19 sek.). To 61. zwycięstwo Vonn w zawodach Pucharu Świata w karierze. Jedyna startująca Polka - Karolina Chrapek - została sklasyfikowana we Francji na 48. miejscu.

Norweg Kjetil Jansrud wygrał zawody alpejskiego Pucharu Świata w supergigancie we włoskiej stacji narciarskiej Val Gardena. Drugie miejsce zajął Włoch Dominik Paris (0.46 sek. straty), a trzecie Austriak Hannes Reichelt (0.54 sek. straty). Dzięki temu zwycięstu, Jansrud umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu.