Pierwszy mecz w roli gospodarza - w swym debiutanckim sezonie w III lidze piłkarskiej – Jutrzenka Giebułtów rozegrała na gościnnym stadionie w Zabierzowie. To, co po tym spotkaniu z Siarką Tarnobrzeg daje nutkę satysfakcji, to fakt zdobycia pierwszego gola w III-ligowym sezonie. Zdobył go Domin Zawadzki strzałem głową po dośrodkowaniu Mateusza Zająca. To była bramka na 1:1, dająca nadzieje na drugą część zawodów. Ale po przerwie Siarka natychmiast odzyskała prowadzenie – do czego przyczynił się faul w polu karnym Mateusza Ariana na usiłującym oddać strzał Krzysztofie Ropskim. I to Ropski, były gracz drużyn młodzieżowych Unii Tarnów i Cracovii został ojcem zwycięstwa Siarki. Wykorzystał „jedenastkę”, a potem poprawił jeszcze dwoma golami, zdobytymi głową. Ale warto przy okazji przypomnieć, że w poprzednim sezonie te dwie drużyny dzieliły dwie klasy rozgrywek. Siarka grała w II lidze, Jutrzenka w IV.

Pierwszy komplet punktów dolicza Podhale Nowy Targ, które 1:0 uporało się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, ale po bardzo trudnych zawodach. W pierwszych minutach II połowy strzelał Marek Mizia, piłka odbiła się rykoszetem od Damiana Mężyka i wpadła do bramki.

Trzy punkty inkasuje także Hutnik Kraków, wygrywając w Białej Podlaskiej z Podlasiem 2:0.