|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Przed skoczkami Letnie MP w Szczyrku

Na starcie cała nasza krajowa czołówka, czyli najlepsi skoczkowie świata. Pierwszą serię konkursu mężczyzn zaplanowano na sobotę na 19.00. Dzień później odbędą się natomiast Mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej.

fot. arch. RK

Już w najbliższą sobotę w Szczyrku odbędą się Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Kobiet w skokach narciarskich, w których wystartują czołowi nasi reprezentanci. Na Skalitem o medale krajowego czempionatu powalczą wszyscy podopieczni Michała Doležala z Kadry Narodowej A, a tytułu mistrza Polski ze skoczni normalnej bronić będzie Dawid Kubacki, który przed czterema laty w Szczyrku wywalczył złoty krążek.

Do południa na obiekcie HS-104 rozegrany zostanie konkurs drużynowy, natomiast wieczorem zaplanowane zostały zawody indywidualne kobiet i mężczyzn. Na starcie zobaczymy najlepszych obecnie polskich skoczków narciarskich. Na Skalitem zaprezentują się wszyscy skoczkowie z kadry A: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot i Stefan Hula, a także podopieczni Macieja Maciusiaka z kadry B na czele z Klemensem Murańką - triumfatorem cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego.
 
Przed rokiem w Mistrzostwach Polski Kobiet triumfowała Kamila Karpiel z zakopiańskiego AZS-u. Wicemistrzynią Polski została Anna Twardosz, która reprezentuje barwy klubu PKS Olimpijczyk Gilowice. Natomiast brązowy medal na obiekcie HS-77 wywalczyła minionej jesieni Joanna Szwab (AZS Zakopane).
Po raz ostatni Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów na skoczni normalnej odbyły się w październiku 2015 roku. Wówczas mistrzem Polski został Dawid Kubacki z TS Wisły Zakopane. Srebrny medal zdobył Maciej Kot z klubu AZS Zakopane. A na najniższym stopniu podium stanął jego klubowy kolega - Andrzej Stękała.

Ostatni konkurs drużynowy w skokach narciarskich rozegrany został w październiku 2016 roku, wtedy zawody odbyły się na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Mistrzami Polski zostali reprezentanci klubu AZS Zakopane. Srebro wywalczyli  skoczkowie Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, a brązowymi medalistami krajowego czempionatu zostali zawodnicy klubu LKS Klimczok Bystra.

Natomiast na obiekcie normalnym w Szczyrku skoczkowie narciarscy po raz ostatni w „drużynówce” rywalizowali w 2015 roku. Złoto mistrzostw Polski wywalczyli wówczas narciarze z zakopiańskiego AZS-u. Tytuł wicemistrzowski zdobyli zawodnicy TS Wisły Zakopane, a na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.
 
PZN/MS/RK
0%
0%