|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Sandecja z optymizmem przed wiosenną rundą pierwszej ligi piłkarskiej

Zimą ze strony kibiców zespołu, jak i władz miasta płynęły głosy, że Sandecja powinna wiosną włączyć się do walki o awans. Czy sądeczan na to stać?

fot. Radio Kraków

"Jestem optymistą, ale nie hurraoptymistą" - powiedział trener pierwszoligowych piłkarzy Sandecji Nowy Sącz Radosław Mroczkowski. Szkoleniowiec podkreślił, że na zapleczu ekstraklasy jest dużo drużyn, które „będą się liczyć”. Sandecja w tabeli zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 27 punktów. Ma jednak zaległe dwa spotkania.

„Mecze się nie odbyły, więc punkty, które można w nich zdobyć nie są jeszcze nasze. Musimy o nie walczyć. Moim zdaniem dobrze jednak, że gramy wiosną dwa dodatkowe spotkania. Uzupełniliśmy kadrę, mam większe pole manewru. Jak zwykle wszystko zweryfikuje boisko” - powiedział  Mroczkowski.

Podczas konferencji prasowej ogłoszono zacieśnienie współpracy pomiędzy klubem a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Sączu. Jak powiedział prezes Sandecji Andrzej Danek dzięki trwającej już jakiegoś czas pomocy uczelni np. zespół nie musi jeździć do Myślenic czy do innych miejscowości, aby trenować na boisku ze sztuczną murawą. Z kolei PWSZ może „wykorzystywać” naukowo pierwszoligowych zawodników przy okazji badań.

W trakcie przerwy w rozgrywkach do małopolskiego zespołu dołączyli: Adrian Basta (obrońca, ostatnio Górnik Łęczna), Adrian Jurkowski (obrońca, GKS Katowice), Mateusz Wdowiak (napastnik, Cracovia), Charles Trafford (pomocnik, Korona Kielce, Kanadyjczyk), Tomasz Zając (pomocnik, także Korona Kielce). Z Sandecji odeszli m.in. Mateusz Bartków, Dawid Janczyk.

„Nowi zawodnicy, to raczej uzupełnienia. Co prawda możemy mówić o wzmocnieniu kadry młodzieżowej. Przyszedł Wdowiak, co było ruchem bardzo pożądanym, jeśli chodzi o zawodnika w takim wieku. Jest to piłkarz, który na dziś wchodzi do jedenastki” - dodał szkoleniowiec.

Sądeczanie pierwszy mecz ligowy w 2017 r. rozegrają w sobotę. U siebie zmierzą się z Pogonią Siedlce.

Pierwszoligowcy w trakcie przygotowań byli na zgrupowaniu na Węgrzech. Wyniki sparingów: Sandecja - Kolejarz Stróże 3:1, Podhale Nowy Targ - Sandecja 2:1, Sandecja - Puszcza Niepołomice 2:1, Gyori ETO FC (Wegry) - Sandecja 2:2, FC ViOn Zlate Moravce (Słowacja) - Sandecja 0:0, Sandecja - Stal Rzeszów 3:0, Sandecja - Rozwój Katowice 1:3, Sandecja - Garbarnia Kraków 1:0.

PAP/MS/RK

 

0%
0%