Re-Plast Unia Oświęcim nie powiększyła przewagi nad gdańskim Lotosem w ćwierćfinałowej rywalizacji do czterech zwycięstw. Gdańszczanie tym razem wykorzystali atut własnego lodu i wygrali 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Prowadzenie dla gospodarzy dzisiejszego spotkania już w 37” zdobył Yan Krasowsky. Goście bardzo chcieli wyrównać jeszcze przed przerwą, ale bez powodzenia. Nie upilnowali natomiast rywali na początku drugiej tercji. Wprawdzie nie tak szybko, ale w 3' tej części gry jest 2:0 po strzale Aleksandra Gołowina. Nadzieja na sukces powraca w obozie oświęcimian na początku III tercji. Teraz to Gregor Koblar pokonuje bramkarza Lotosu już w 34” tej fazy gry. Oświęcimianie dwa razy grają w tej tercji w przewadze, ale nic to nie daje. Podobnie ja wycofanie bramkarza w ostatniej minucie spotkania.

W drugim dzisiejszym meczu play-off PHL Energa Toruń przegrywa z GKS Tychy 1:3.

Tymczasem juniorzy oświęcimskiej Unii od remisu 4:4 z Naprzodem Janów rozpoczęli rywalizację w hokejowym turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na lodowisku w Jastrzębiu Zdroju oświęcimianie prowadzili już 4:2, ale po wycofaniu bramkarza - rywale potrafili zdobyć dwa gole w ostatnich sekundach meczu. Młodzież nowotarskiego Podhala przegrała swój pierwszy mecz w turnieju z Niedźwiadkami Sanok po dogrywce 3:4. "Szarotki" walczą w grupie rozgrywającej swe mecze w Tychach.