A
A
A

Pechowa hokejowa niedziela!

To nie była udana niedziela dla małopolskich zespołów w Polskiej Hokej Lidze. Nasze ekipy w komplecie poniosły porażki.

Hokeiści Pasów po raz kolejny musieli uznać wyższość przeciwników po najazdach i dopisują do swego konta w tabeli jeden punkt. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy. Gole dla Pasów zdobywali Taavi Tiala oraz Jiří Gula, a decydujący najazd był dziełem Fina Eetu Elo z Sanoka.

Ciarko STS Sanok – Comarch Cracovia Kraków 3:2 po karnych (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0, karne 2-1).

Bramki: 0:1 Taavi Tiala (3), 0:2 Jiri Gula (34), 1:2 Eetu Elo (42-karny), 2:2 Marcin Biały (45). Decydujący karny Eetu Elo.

Kary: STS - 8, Cracovia - 26 minut, w tym Taavi Tiala 10 min za niesportowe zachowanie. Widzów: 1 599.

Swój mecz przegrali również hokeiści z Oświęcima, którzy dwie z trzech tercji w starciu z GKS-em Tychy kończyli remisem. Kluczowa okazała się jednak druga odsłona, w której po trafieniu Patryka Koguta lepsi byli gospodarze.

GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim 3:2 (1:1, 1:0, 1:1).

Bramki: 1:0 Jarosław Rzeszutko (10), 1:1 Ryan Glenn (19), 2:1 Patryk Kogut (33), 3:1 Filip Komorski (50), 3:2 Eliezer Sherbatov (57).

Kary: GKS - 37 minut, w tym kara meczu Peter Novayovsky, Unia - 10 minut. Widzów 920.

Większych szans nie miało natomiast Tauron Podhale, które z Energą w Toruniu przegrało aż cztery do zera. Dwie bramki padły w pierwszej tercji, po jednej - w drugiej i trzeciej.

Energa Toruń - Tauron Podhale Nowy Targ 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Bramki: 1:0 Jegor Fieofanow (9), 2:0 Konsta Jaakola (16), 3:0 Michał Kalinowski (39), 4:0 Michaił Szabanow (49).

Kary: Energa - 14, Podhale - 14 minut. Widzów 1 443.