Wielkie marzenie górali z Zakopanego powraca. Wszystko wskazuje na to, że stolica Tatr razem z Krakowem i Słowakami będzie się ubiegać o zorganizowanie Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Wstępnie mówi się o roku 2022 jako czasie, gdy Polska będzie gotowa do organizacji tej prestiżowej imprezy o randze światowej.
Samorządowcy i eksperci dyskutują w Zakopanem o szansach na zorganizowanie zimowej imprezy i starają się wyciągnąć twórcze wnioski z dotychczasowych porażek. Apoloniusz Tajner prezes Polskiego Związku Narciarskiego wierzy, że idea zorganizowania igrzysk w Tatrach już wkrótce zyska poparcie samego premiera. Górale liczyli, że na rozpoczynające się właśnie pod Tatrami Międzynarodowe Forum Górskie dotrze list od premiera z zapewnieniem poparcia starań Zakopanego i Krakowa o zorganizowanie Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Już teraz jednak wiadomo że będzie miała mocnych kontrkandydatów: norweskie Oslo, szwajcarskie St. Moritz i hiszpańską Barcelonę.
- A
- A
- A
Olimpiada 2022 w Zakopanem?
Powraca idea Igrzysk Olimpijskich pod Tatrami. Zakopane wraz z Krakowem miałoby się "ścigać" z barceloną, St. Moritz i Oslo.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
10:43
Rowerowa Krynica. Szkółka downhill i wypożyczalnia rowerów
-
10:16
Tarnów ma swój księżyc
-
09:51
Jaka jest rola Kancelarii Prezydenta?
-
08:56
Pracownicy szpitala Narutowicza dostaną jeszcze w piątek zaległe wynagrodzenia
-
08:53
Wimbledon: Kamil Majchrzak zagra w piątek o najlepszy wynik w karierze
-
08:15
Miłosz Motyka o sytuacji na granicy z Niemcami: "Aktywiści Bąkiewicza nie działają dla dobra Polski, tylko dla bezpieczeństwa swoich sondaży"
-
08:01
25 lat po zamknięciu fabryki ludzie wciąż chorują tu z powodu azbestu. Będzie specjalny program
-
07:45
Śmiertelnie potrąciła 4-latka na pasach, nie potrafiła wytłumaczyć, jak do tego doszło. 54-latka stanie przed sądem
-
07:29
Śmigłowiec TOPR wrócił do Zakopanego po naprawie. Dziś ma wznowić dyżury
-
07:13
Fatalna sytuacja hydrologiczna w Małopolsce. Kolejne gminy apelują do mieszkańców
-
06:59
CKE: ósmoklasiści zdobyli średnio 64 proc. punktów z j. polskiego i 50 proc. z matematyki
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze