|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Maciej Kot o kwarantannie. "To nasza mała cegiełka"

Epidemia koronawirusa daje się we znaki wszystkim - również sportowcom. W nietypowym położeniu znaleźli się między innymi skoczkowie narciarscy, którzy swój sezon, choć plany były inne, już zakończyli. Posłuchaj, jak na nasze pytania dotyczące kwarantanny odpowiedział Maciej Kot!

Maciej Kot odpowiada na pytania Radia Kraków

Fot. archiwalne

... o życiu w kwarantannie

Kwarantanna to na pewno niecodzienne przeżycie, sam chyba pierwszy raz doświadczam czegoś takiego. Nam kwarantannę zalecił główny lekarz Polskiego Związku Narciarskiego i każdy, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale też swojej rodziny i ludzi w okół stosuje się do tych zaleceń.

... o zmianie stylu życia

Na pewno nie jest łatwo. Nam, sportowcom brakuje przede wszystkim ruchu, aktywności fizycznej. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że non stop wyjeżdżamy, przemieszczamy się, a wiadomo, że teraz nie jest to możliwe. Trzeba sobie jednak jakoś radzić. Są rzeczy, na które nie było czasu w trakcie sezonu, jak na przykład książki, seriale, filmy, gra na gitarze - teraz można to nadrobić.

... o treningach w czasie kwarantanny

Z treningami też nie jest łatwo, ale brak możliwości wyjazdu na obóz czy dostępu do większych siłowni nie jest żadną wymówką. W warunkach domowych możemy przeprowadzić trening, tylko od nas zależy jak on będzie wyglądał i co nam da. Mamy rozpisany plan treningowy na najbliższe tygodnie i realizujemy go indywidualnie w domach.

... o powrocie do normalności

To naturalne, że nie mogę się doczekać powrotu do normalnego życia, do świata. Świeżo po zakończonym sezonie zazwyczaj mamy czas wolny, przeznaczamy go na wakacje, odwiedziny przyjaciół - na to, na co brakowało czasu w trakcie sezonu, staramy się nadrobić ten czas. W tej sytuacji takiej możliwości nie ma. Wiadomo, są techniczne możliwości, żeby przeprowadzić wideokonferencję ze znajomymi, ale to nie zastąpi spotkania czy wyjścia do restauracji. Na to wszyscy musimy poczekać. Musimy wykazać się cierpliwością i odpowiedzialnością społeczną. Zachęcam do zostania w domu, bo to jest najlepsze, co teraz możemy zrobić. To taka mała cegiełka, którą możemy dołożyć do tego, by jak najszybciej pokonać wirusa i wrócić do normalnego życia.

KN/AD

100%
0%