|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kraków powalczy o Igrzyska Olimpijskie

Kraków jako miasto gospodarz wraz z Zakopanem i Słowacją będzie się strać o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Władze miasta, województwa oraz prezesi komitetów olimpijskich z obu krajów podpisali list intencyjny w tej sprawie.

Posłuchaj Ireny Szewińskiej

fot. Przemek Bolechowski


Kraków jako miasto gospodarz wraz z Zakopanem i Słowacją będzie się strać o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Dziś władze miasta, województwa oraz prezesi komitetów olimpijskich z obu krajów podpisali list intencyjny w tej sprawie. Jak tłumaczy prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, choć Kraków ma być gospodarzem, Słowacy chętnie zgodzili się, aby część konkurencji była rozgrywana po ich stronie Tatr.Według planów w Krakowie i Zakopanem rozegrane zostaną konkurencje lodowe i w narciarstwie klasycznym. Po słowackiej stronie odbyłyby się konkurencje alpejskie. To dla nas spora szansa mówi Frantisek Chmelar - prezes Słowackiego Komitetu Olimpijskiego.Próbowaliśmy już dwukrotnie zorganizować igrzyska zimowe, Zakopane raz. Nie udało się. Wiemy już, że organizacja igrzysk wymaga jako gospodarza dużego i silnego miasta, które znane jest na całym świecie,a Kraków spełnia takie warunki.Jak dodawał prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oprócz poprawy połączeń drogowych i kolejowych ze Słowacją konieczne będzie przeprowadzenie kilku inwestycji w infrastrukturę sportową, zwłaszcza w hale do dyscyplin lodowych. Ale w tym przypadku możemy liczyć na pomoc Słowaków.Oficjalna aplikacja Krakowa jako miasta-gospodarza ma zostać wysłana do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego na początku przyszłego roku. Kraków ma sporą konkurencje. Swoje kandydatury zgłosiły też Barcelona, Oslo i Sankt Moritz.


Z inicjatywą organizacji XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Polsce i na Słowacji wyszli posłanka Jagna Marczułajtis i profesor krakowskiego AWF Szymon Krasicki.

IAR/TK/kn

0%
0%