|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ekstraliga hokejowa – Comarch Cracovia przejdzie gruntowną przebudowę

Hokeiści Comarch Cracovii rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu ekstraligi. Zespół ulegnie gruntownej przebudowie. Z poprzedniego składu nowego kontraktu nie podpisał na razie żaden z kluczowych zawodników. Ważne umowy ma tylko dziewięciu młodych graczy.

fot.cracovia.pl

Poprzedni sezon był dla Cracovii nieudany. Prowadzona przez trenera Rudolfa Rohacka drużyna – mimo sporych nakładów finansowych - odpadła w pierwszej rundzie play off, przegrywając rywalizację z JKH GKS Jastrzębie.

To miało swoje konsekwencje, gdyż krakowski klub do tej pory nie podpisał umowy z żadnym zawodnikiem, któremu 30 kwietnia skończył się kontrakt.

Obecnie kadra Cracovii liczy dziewięciu hokeistów, ale są to głównie młodzi zawodnicy tacy jak: Sebastian Brynkus, Łukasz Kamiński, Mateusz Bezwiński, Antoni Dziurdzia, Patryk Gosztyła, Robert Kowalówka czy Dawid Musioł, którzy nie odgrywali w zespole ważnej roli.

Niejasna jest też sytuacja najlepszego zawodnika ubiegłego sezonu i jedynego reprezentanta Polski – Damiana Kapicy. Dostał on wypowiedzenie obowiązującej jeszcze przez rok umowy, ale możliwe, że podpisze nową na innych warunkach.

Rohacek, który jeszcze przed końcem poprzedniego sezony przedłużył kontrakt z Cracovią o trzy lata, korzysta podczas treningów z kilku najzdolniejszych juniorów. Czeski szkoleniowiec był zadowolony z tego, jak jego podopieczni prezentowali się podczas pierwszych zajęć.

"Widać, że podczas przerwy ćwiczyli w domu. Mam nadzieję, że wszystko w sporcie powoli wróci do normalności i na początku czerwca ruszymy już w właściwymi przygotowaniami do sezonu" – podkreślił.

Rohacek liczy, że niebawem w Cracovii zaczną pojawiać się nowi zawodnicy. Nie wykluczył też, że nowe umowy mogą podpisać także ci, którzy grali w poprzednim sezonie.

"Wszystko rozbija się o pieniądze. Wiadomo, że mając w kadrze kilku zawodników nie da się grać w hokeja, ale pracujemy nad tym, aby było lepiej" – zapewnił czeski trener, który w Cracovii pracuje od 2004 roku i doprowadził zespół do siedmiu tytułów mistrza Polski.

(PAP/WS)

0%
100%