|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Cracovia gra w meczu "na dnie". SŁUCHAJ TRANSMISJI

"Zdajemy sobie sprawę, że miejsce w tabeli obydwu zespołów nie jest dobre. To będzie bój, aby wydostać się z tej strefy" – powiedział trener piłkarzy Cracovii Michał Probierz przed sobotnim spotkaniem 7. kolejki ekstraklasy z Piastem Gliwice. Transmisja z tego spotkania na antenie "Transmisje" w Radiu Kraków.

Fot. arch RK

Drużyna Waldemara Fornalika dość niespodziewanie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie jednego punktu. "Pasy" plasują się lokatę wyżej, ale ich pozycja jest nieco myląca, gdyż rozpoczęły sezon z pięcioma ujemnymi "oczkami".
 
W ostatniej kolejce gliwiczanie ponieśli dotkliwą porażkę 1:4 na swoim stadionie z Lechem Poznań. Probierz nie chciał jednak analizować przyczyn niepowodzeń najbliższego rywala.
 
"Mają swoje problemy. Wiemy, że jest to bardzo dobrze zorganizowany zespół. Waldemar Fornalik zawsze dobrze taktycznie układa prowadzone przez siebie drużyny. Czeka nas na pewno trudny mecz. Zdajemy sobie sprawę, że miejsce w tabeli obydwu zespołów nie jest dobre. To będzie bój, aby wydostać się z tej strefy" – stwierdził.
 
Trenerskie pojedynki Probierza z Fornalikiem to już klasyka. Obydwaj szkoleniowcy, wraz z Czesławem Michniewiczem, mogą pochwalić się najdłuższym stażem pracy w ekstraklasie spośród wszystkich obecnie zatrudnionych szkoleniowców.
 
"Znamy się bardzo dobrze, bo rywalizujemy ze sobą od 15 lat. Te mecze zazwyczaj są bardzo dobre. Czasem do siebie dzwonimy przed spotkaniem, czasem nie. Każdy przyjmuje swoją taktykę. Generalnie bardzo go cenię i uważam za jednego z najlepszych trenerów w Polsce. Cieszę się, że miałem z nim okazję współpracować, a jeszcze bardziej cieszę się, że jest już zdrowy. W piłce ciężko jest się czymś zaskoczyć, zwłaszcza gdy gra się przeciwko sobie dłużej. Życie pisze jednak różne scenariusze" – zauważył Probierz.
 
Cracovia w ostatniej kolejce przegrała 1:3 z Śląskiem we Wrocławiu, ale do starcia z Piastem przystąpi podbudowana zdobyciem Superpucharu. W poprzedni piątek "Pasy" okazały się w Warszawie lepsze w rzutach karnych od mistrza Polski Legii. W normalnym czasie był bezbramkowy remis.
 
"Zawsze jest fajnie, gdy się zdobywa Superpuchar, ale ten mecz był nam potrzebny, bo mogliśmy kolejny raz sprawdzić naszą linię obrony, która się zmienia i to niezależnie od nas" – podkreślił Probierz.
 
W starciu z Legią zadebiutował pozyskany w ostatnim dniu okna transferowego z Zeljeznicara Sarajewo defensywny pomocnik Damir Sadikovic.
 
"Potrzebowaliśmy takiego zawodnika, który potrafi trzymać pozycję i łączy formacje. Damir pokazał w Warszawie, że robi to bardzo dobrze. Czekaliśmy bardzo długo na niego. Dla wielu był to taki +noname+, ale myślę, że swoim występem z Legią przekonał do siebie i będzie bardzo silnym punktem Cracovii" – ocenił Probierz.
 
Sobotnie spotkanie Cracovii z Piastem rozpocznie się o godz. 15.00. Transmisja w kanale Transmisje w Radiu Kraków!
 
PAP/AD
100%
0%