Czwarte półfinałowe spotkanie pomiędzy Cracovią i GKSem Katowice od początku lepiej układało się dla gości, którzy chcąc przedłużyć swoje szanse na awans do wielkiego finału ligi musieli w środę okazać się silniejsi. Wynik meczu w 17. minucie spotkania otworzył Martin Čakajík. Na 2:0 w trzeciej minucie drugiej tercji podwyższył Bartosz Fraszko. Trzecią bramkę dla zespołu ze stolicy województwa śląskiego zdobył Maciej Urbanowicz.

Po trzech otrzymanych ciosach obudzili się hokeiści Cracovii. Sygnał do odrabiania strat w końcówce drugiej części gry dał Bartłomiej Bychawski. W 48. minucie w ślady starszego kolegi poszedł Paweł Zygmunt, który wykorzystał podanie Filipa Drzewieckiego. Mimo kolejnych prób podopieczni Rudolfa Roháčka nie potrafili ponownie umieścić krążka między słupkami bramki GKSu.

W rywalizacji do czterech zwycięstw Cracovia prowadzi 3:1. Piąty mecz w sobotę (23 marca) w Katowicach.

Bramki: 0:1 Martin Cakajik (17'), 0:2 Bartosz Fraszko (23'), 0:3 Maciej Urbanowicz (34'), 1:3 Bartłomiej Bychawski (39'), 2:3 Paweł Zygmunt (48').
Kary: Cracovia - 14 minut; GKS - 20 minut.
Widzów: 2 000.

Cracovia: Kopřiva, Kowalówka, Kruczek, Charnaok, Drzewiecki, Bryniczka, Kapica, Rompkowski, Noworyta, Bepierwszcz, Vachovec, Csamangó, Bychawski, Ježek, Švec, Domagała, Tvrdoň, Kisielewski, Gajor, Karmiński, Brynkus, Zygmunt
GKS Katowice: Lindskoug, Kieler, Devečka,  Čakajík, Strzyżowski, Rohtla, Laakkonen, wanacki, Jass, Łopuski, Pasiut, Malasiński, Jyrkkio, Tuhkanen, Fraszko, Sawicki, Wronka, Tomasik, Krawczyk, Jaszyn, Starzyński, Urbanowicz